Щодо промислових комп'ютерів та промислових корпусів

... Покупці питають «корпуса із захистом від пилу» та ми відразу розуміємо - це про нього. Корпус для монтажу в 19 "шафу. Комп'ютерам в таких корпусах приписують чудові властивості - працювати в арктичний мороз, степову спеку, в цеху по виробництву виробів з графіту, 15-20 років без обслуговування, поряд з електромотором потужністю 100 кВт ...

Новини >> Публікації >> 08.02.2017

За багато років у наших покупців склався стереотип - стієчний корпус 4U виробництва Advantech або будь-який інший компанії автоматично робить комп'ютер в цьому корпусі промисловим. Навіть якщо всередині стоїть материнська плата від офісного комп'ютера, на процесор встановлений 12 см безшумний вентилятор та радіатор вагою 0.5 кг, а в корпусі встановлений DVD привід.

Покупці питають «корпусу із захистом від пилу» і ми відразу розуміємо - це про нього. Корпус для монтажу в 19 "шафу. Комп'ютерам в таких корпусах приписують чудовіі властивості - працювати в арктичний мороз, степову спеку, в цеху по виробництву виробів з графіту, 15-20 років без обслуговування, поряд з електромотором потужністю 100 кВт.

Звичайно, промислові комп'ютери для того і створені, що б виконувати свої функції в таких умовах. Але наявність фільтра від офісного пилу на передній панелі стієчного корпусу зовсім не означає, що комп'ютер промисловий.

Фільтр не здатний захистити компоненти всередині корпусу від дрібнодисперсного цементного або графітового пилу при 100% вологості. Такий фільтр, при регулярному обслуговуванні, дозволяє збільшити інтервали між профілактиками обладнання і виробляти їх, не зупиняючи роботу системи в цілому.

У мене погані новини для тих, хто як і раніше замовляє комп'ютер в стоєчном корпусі для роботи на розчинних вузлах або в автомобільному кунгу.

Вирішуючи одну проблему, з проникненням пилу всередину корпусу, ви купуєте масу інших, які успішно зроблять ваш комп'ютер непридатним. У стоєчном корпусі зазвичай один або два вентилятори. І ще один в блоці живлення. І навіть якщо ці вентилятори «правильні», на шарикопідшипниках, то вони все одно не люблять пилу.

Якщо ви не будете чистити ваш фільтр хоча б раз на півроку, а ще краще раз на місяць, незабаром він перестане пропускати через себе повітря, який так необхідний для охолодження компонентів комп'ютера. Ці компоненти в 99% випадків розраховані на «тепличні» умови експлуатації - з 9 до 18, субота-неділя вихідний і температура навколо від 18 до 24 градусів.

Цю проблему легко можна вирішити - замінити офісні компоненти всередині комп'ютера на промислові - спеціальну материнську плату, радіатор з високоефективної турбіною для процесора, встановити пам'ять і твердотільний диск (флешку) з промисловим температурним діапазоном - від -40 до +80 градусів Цельсія.

Це буде працювати, але вартість зросте в 3-5 разів. Прийнявши це рішення, ваше обладнення пропрацює хоча б свій гарантійний термін. При вирішенні дуже відповідального завдання на промисловому об'єкті, де будь-яка відмова загрожує техногенною катастрофою.

Давайте разом поставимо собі просте запитання - якщо відкинути звички і ті рідкісні випадки, коли стієчний корпус дійсно необхідний за технічними умовами об'єкта (необхідність установки плат розширення, планова модернізація через певний час, збереження конструктивної сумісності), навіщо ви продовжуєте його замовляти і використовувати? Ви реально збираєтеся додатково встановити щось всередину корпусу? Якісь екзотичні плати розширення? Ще 5 жорстких дисків? Або додати оперативної пам'яті, коли на це з'явиться відповідний бюджет?

Ні ні та ні! Наш досвід говорить, що 99.9% таких комп'ютерів ніколи не модифікуються, не розширюються і не відкриваються. Комп'ютери, зроблені за принципом «промисловий» корпус з офісними комплектуючими, працюють як міна уповільненої дії. Комплектуючі зазвичай беруться не найкращої якості, адже покупець вже переплатив за промисловий корпус.

Ці комп'ютери працюють, що б один раз, в самий невідповідний момент вийти з ладу. Зламатися. Залишити оператора бурової установки, диспетчера або технолога без відомостей, від яких в кінцевому підсумку залежить якість товару або безпека або щось дійсно життєво важливе.

Наша пропозиція радикальна, проста та вигідна!

Не треба боротися з однією проблемою, створюючи багато нових.

Є краще рішення - вбудовані компактні комп'ютери.

Безшумні комп'ютери з пасивним, тобто безвентиляторним, охолодженням. З готовим набором інтерфейсів - послідовних портів, відео, аудіо, USB. З робочим діапазоном температур від -20 до +60 градусів. З меншим споживанням енергії. З меншою ціною, в кінці кінців. З меншими експлуатаційними витратами.

За нашим власним досвідом більшість промислових рішень на основі стоєчних корпусів можуть бути безболісно замінені на компактні вбудовані комп'ютери. Без погіршення характеристик. Без збільшення бюджету. При цьому підвищується загальна надійність рішення, знижуються ризики, і підвищується віддача від впровадження.

Ви все ще використовуєте стійкові корпуси? Ми вас попередили!