Публікації

Інформаційні технології (ІТ) і Операційні технології (ОТ) мають довгу історію, що включає багато прикладів невдалих спроб інтеграції з Промисловим Інтернетом речей. Історично функції OT та ІT не перетиналися і управлялися окремими відділами, кожен з яких мав свій власний набір цілей і обов'язків. Проте, розумні фабрики розвиваються в області Інтернету речей, що неминуче призведе до перегукуванню. Революція Промисловість 4.0 змінює існуючі структури в ОП і ІТ, що призводить до збільшення попиту на рішення розподіленого зберігання даних, мережу обробки даних, хмарні сервіси і безпеку даних в промислових середовищах.

Інформаційні технології (ІТ) і Операційні технології (ОТ) мають довгу історію, що включає багато прикладів невдалих спроб інтеграції з Промисловим Інтернетом речей. Історично функції OT та ІT не перетиналися і управлялися окремими відділами, кожен з яких мав свій власний набір цілей і обов'язків. Проте, розумні фабрики розвиваються в області Інтернету речей, що неминуче призведе до перегукуванню. Революція Промисловість 4.0 змінює існуючі структури в ОП і ІТ, що призводить до збільшення попиту на рішення розподіленого зберігання даних, мережу обробки даних, хмарні сервіси і безпеку даних в промислових середовищах.

У цій статті розглядаються дві основні проблеми, з якими стикаються фабрики майбутнього в зв'язку з об'єднанням ОТ та ІТ: інтеграція і великі дані. Advantech підкреслює ці дві больові точки, розкриває рішення і повідомляє, яким чином Solution Ready Industrial IOT платформи дозволяють подолати розрив між ОТ і ІТ в виробничих середовищах.

Питання інтеграції

Традиційно, елементи OT, такі як PLC і інше запатентоване виробниче обладнання, демонструють довгий життєвий цикл у порівнянні з ІТ-системами. В результаті цих тривалих циклів промислові пристрої сьогодні використовують різні фізичні рівні зв'язку, в основному запатентовані, пов'язані з їх промисловими постачальниками контролерів, такими як Profibus, DeviceNet, Interbus і Modbus.

Щоб скоротити час розробки і виходу на ринок, а також витрати на підтримку, постачальники OT повинні будуть інтегрувати розробки, засновані на ІТ. Це призводить до попиту на високопродуктивні надійні промислові комп'ютери і промислове серверне обладнання, що здатне працювати в жорстких умовах.

Як подолати труднощі інтеграції

Одним з перших кроків при підключенні традиційних промислових систем до IoT є забезпечення перетворення у відкриті мережеві інтерфейси, такі як Ethernet і бездротовий зв'язок. На відміну від OT, корпоративні мережі ІТ використовують ті ж відкриті стандарти і протоколи, що і у відкритих стандартах зв'язку в Інтернеті, такі як TCP / IP.

Протоколи для конкретних додатків, такі як HTTP / S, SNMP, MQTT, розташовані зверху. Інтернет використовує мови програмування, такі як JavaScript, Java, і представляє інформацію з використанням відкритих технологій, наприклад, HTML5.

Щоб повністю реалізувати потенціал Інтернету речей, технології OT і IT повинні об'єднатися, для забезпечення легкого підключення та зв'язку з сенсорними пристроями з простою інтеграцією хмарних сервісів. Безумовно, OT та ІТ стикаються з серйозними труднощами в співробітництві, більш того, вони також стикаються із завданням забезпечення безпеки і взаємодії без порушення роботи критично важливих служб або зменшення прибутку від компанії.

Advantech WebAccess забезпечує інтеграцію між OT та ІТ

WebAccess / SCADA від Advantech - веб-платформа для промислового IOT-проектування. Вона надає всі функції, необхідні для легкого підключення до OT, а також для збору даних і інтеграції ІТ-хмар для служб великих даних. WebAccess діє як промислова платформа IoT, що надає відкриті інтерфейси для сучасних фабрик, які розробляють додатки IoT для різних вертикальних ринків.

На додаток до традиційних функцій SCADA, WebAccess має інтелектуальну панель інструментів, яка надає користувачам крос-платформний, крос-браузерний аналіз даних і призначений для користувача інтерфейс з використанням технології HTML5. Завдяки вбудованим віджетам, WebAccess 8.2 також надає Widget Builder, що дозволяє клієнтам створювати свої власні віджети для конкретних додатків.

Переваги WebAccess:

• 100% веб-проектування, моніторинг та контроль

• Крос-браузерна інтелектуальна панель інструментів HTML5

• Підтримує різні драйвери, включаючи модулі вводу / виводу Advantech, контролери та основні PLC, а також стандартні протоколи Modbus, OPC UA, OPC DA, SNMP і BACnet

• Проста інтеграція з MES & ERP через відкриті інтерфейси

• Інтеграція з WebAccess / IVS, WebAccess / NMS і WISE-PaaS / RMM

• Інтеграція Google Maps і GPS-відстежування місцеположення

• Резервні вузли, порти і пристрої SCADA для забезпечення достатньої доступності

• Забезпечення контролю і управління датчиками введення / виведення

Проблема Великих даних

Платформи IoT генерують все більше необроблених даних з датчиків, виконавчих механізмів та інших пристроїв OT. Більшість промислових пристроїв IoT підключені на кордоні мережі, де перетинаються ОТ та ІТ. Щоб знизити вимоги до продуктивності, дані, які генерують пристрої OT, повинні бути профільтровані на приклад того, що корисно для підприємства, а потім відправлені в хмарні обчислювальні системи для аналізу. Більшість сучасних активів OT, таких як окремі датчики і пристрої, не володіють ні можливостями, ні обчислювальною потужністю, необхідної для обробки і фільтрації зібраних даних. Більш інтелектуальні активи OT, такі як PLC, призначені для функцій автоматизації одного завдання. Але вони не підходять для обміну результатами виробничих даних з іншими системами. Тому для сучасних додатків IoT потрібні периферійні обчислювальні пристрої, які виконують роль шлюзу даних між активами OT і хмарою ІТ.

Шлюзи Advantech Taglink IIoT вирішують проблему Великих даних

Шлюзи Taglink IIoT є одним з рішень, яке Advantech пропонує для вирішення проблеми Великих даних і подолання розриву між OT і IT. Вони включають в себе ряд продуктів Advantech, таких як ADAM-3600, ECU-1152 і ECU-1251. Шлюз Taglink IIoT можна безпосередньо підключати до датчиків і виконавчих механізмів і отримувати дані аналогових і цифрових датчиків. Він перетворює протоколи RTU, такі як DNP3 і IEC-60870-5-104, за допомогою новітньої технології програмного забезпечення Advantech для шлюзів, званої Taglink. Taglink забезпечує підтримку протоколів введення-виведення основного потоку і драйверів PLC і дозволяє передавати ці дані по протоколу MQTT в хмарні сервіси.

Щоб забезпечити прямий зв'язок між активами або між об'єктами і по-справжньому подолати розрив між OT / IT, бездротові модулі введення-виведення Advantech WISE-4000 IoT збирають дані з віддалених або важкодоступних місць, пов'язаних з OT. Модулі віддаленого вводу-виводу WISE 4000 об'єднують збір, обробку та передачу даних без шлюзу і можуть безпосередньо підключатися до хмар через протокол MQTT. Це допомагає полегшити вирішення IoT для збору інформації OT від будь-якого типу датчика. Завдяки вбудованому інтерфейсу HTML5 модулі WISE 4000 можна налаштовувати і отримувати до них доступ з будь-якого мобільного пристрою за допомогою стандартного веб-браузера без необхідності використання точки доступу. Оскільки модулі використовують RESTful API, системні інтегратори можуть налаштувати конфигуратор відповідно до своїх конкретних потреб.

Зберігаючи простоту з прицілом на майбутнє

Створення інфраструктури промислового Інтернету речей (IIoT) для вашого виробничого бізнесу, яка об'єднує всі системи, завдання не для новачків. При об'єднанні застарілих систем ІТ і ОТ в інфраструктуру IIoT важлива простота. Таким чином, вибір «завжди включеного» рішення, простого в розгортанні, а також простого в експлуатації і управлінні, - це необхідність. Це означає, що ви можете зосередитися на тому, щоб переконатися в оптимальності продуктивності роботи інтелектуальних фабрик. Якщо все зроблено правильно, інфраструктури IIoT можуть забезпечити значну економію, підвищити цінність для клієнтів і запропонувати реальні переваги. Це взаємовигідне партнерство забезпечує цінність для клієнта, яку неможливо досягти з партнерами, що працюють поодинці.

Сервери, сховища даних і хмарні рішення Advantech об'єднують OT та ІТ

Сервери та сховища багато в чому є основою інтелектуальних фабрик і IIoT. Вони служать інфраструктурою, на якій базується безліч інших промислових функцій. З огляду на їхню важливість, не дивно, що Advantech є світовим лідером на ринку IPC та промислових серверів. Також він використовує новітні технології серверів і систем зберігання, щоб прискорити усунення розриву між OT і IT.

IPC і вбудовані ПК для автоматизації з'єднують частину OT з ІТ в різних промислових додатках, де на підприємстві використовуються віртуальні інфраструктури та інфраструктури високої доступності. Можливість промислових серверів отримувати доступ і обробляти великі обсяги даних забезпечує швидкий і точний збір і аналіз інформації.

Повний спектр серверів зберігання Advantech, від JBOD, NAS, SAN до серверів NVMe, пропонує кілька ключових переваг, таких як підтримка довговічності зі строгим контролем версій, більш висока підтримка вібрації. Додатковою ключовою перевагою серверів зберігання Advantech є гнучкість. Замовники можуть налаштовувати різні форм-фактори, від 2U до 4U, типи материнських плат Advantech Industrial Server, які підтримують процесори Intel® Xeon® E3 або Single / Dual Xeon E5, для створення оптимізованого рішення, що підходить з точки зору простору, вартості та продуктивності .Рішення Advantech IIoT прискорюють впровадження ОТ в ІТ, надаючи інтегровані рішення, що створюють міжмережевий інтерфейс IIoT. Платформи Advantech Solution Ready Platforms, що складаються з промислових платформ світового класу, об'єднують в собі кращі гнучкі програмні технології з обладнанням для серверів і систем зберігання. Співпрацюючи з Stratus®, Advantech створює інфраструктуру «Завжди включений» для забезпечення безперебійної роботи на 99,999%. Крім того, компанія співпрацює з Microsoft® Azure як IaaS, а також постачальником рішень PaaS через програму Microsoft CSP (постачальник хмарних рішень). Дане рішення існує, щоб пропонувати більш різноманітні функції для додатків IoT. Microsoft HPC Pack і Windows Azure надають комплексне і економічно ефективне рішення, що забезпечує високу продуктивність і уніфікований вихід для запуску високопродуктивних додатків, що вимагають великих обсягів даних, як на підприємствах, так і в хмарі.

Заключення

Усуваючи розрив між OT і IT і пропонуючи повний асортимент готових рішень платформ апаратного та інженерного забезпечення для промислових додатків IOT, Advantech дозволяє системним інтеграторам IT / OT впроваджувати швидкі і прості рішення IoT & Industry 4.0.

Виробничі компанії використовують інтелектуальні технології, які більш радикально змінюють вигляд сучасного заводу, ніж будь-коли раніше. Тільки тепер, коли ІТ-та ОТ-відділи мають хмарну інфраструктуру, комунікаційні мережі створені для того, щоб дійсно реалізувати цю інтеграцію. У той час як галузь все ще бачить розриви між потенціалом, який несе ця нова технологія, і тим, де виробники працюють, подолання розриву між IT і OT в виробничих середовищах є ключем до реалізації розумної, підключеної фабрики завтрашнього дня, сьогодні.

ПопереднійІнтелектуальні комунікаційні рішення від Advantech
НаступнийEdge Device-to-Cloud - майбутнє IoT!