Основні гравці IIoT

Короткий довідник  основних абревіатур IIoT.

Новини >> Публікації >> 07.08.2019

Заглиблюючись в Промисловий Інтернет речей (IIoT), важливо мати чітке уявлення про всі вживані акроніми. Ось короткий довідник по основних абревіатур IIoT.

Advanced message queuing protocol (AMQP) - це двійковий, відкритий або стандартизований протокол, який зазвичай використовується програмним забезпеченням на основі повідомлень. Він характеризується орієнтацією повідомлень, чергами, маршрутизацією «точка-точка» і «публікування і підписка», безпекою і надійністю.

File transfer protocol (FTP) є стандартним мережевим протоколом для переміщення комп'ютерних файлів між клієнтом і сервером в комп'ютерній мережі і заснований на архітектурі моделі клієнт-сервер, що використовує окремі сполуки для передачі даних і управління. FTP може працювати в активному або пасивному режимах, який визначає, як встановлюється з'єднання для передачі даних.

Hypertext transfer protocol (HTTP) - це протокол для гіпермедіа інформаційних систем для спільної роботи. HTTP є основою обміну даними в Інтернеті, де гіпертекстові документи містять гіперпосилання на інші ресурси, до яких користувачі можуть отримати доступ.

JavaScript object notation (JSON) - це відкритий, незалежний від мови формат файлу даних, який використовує текст для відправки об'єктів даних, що складаються з пар атрибут-значення і типів даних масиву або інших значень, які можна серіалізовать. Це загальний формат, який використовується для асинхронного зв'язку між браузером і сервером, і багато мов програмування включають код для генерації та аналізу даних в форматі JSON.

Message queuing telemetry transport (MQTT) це протокол публікації-підписки, який використовує брокерські повідомлення, щоб дозволити клієнтам спілкуватися з сервером. Він працює поверх TCP / IP, стандартизований як ISO / IEC PRF 20922 і пов'язує розподілені пристрої з невеликими обсягами програмування і / або працює в мережах з меншою пропускною спроможністю. Кожен клієнт MQTT може зв'язатися з брокером, і кожен може опублікувати дані або підписатися на них. Протокол не пропонує функції безпеки, але вони можуть бути виконані на рівні TCP / IP.

Node-RED це інструмент розробки візуального програмування на основі потоків, спочатку створений IBM для з'єднання апаратних пристроїв, API-інтерфейсів і онлайн-сервісів в рамках IoT. Node-RED надає браузерні редактор потоків, який використовується для створення функцій JavaScript. Елементи програми можуть бути збережені або надані для повторного використання. Потоки, створені в Node-RED, зберігаються з використанням JSON, і вузли MQTT можуть створювати правильно налаштовані з'єднання TLS.

Representational state transfer (REST) це програмна архітектура для розподілених гіпермедіа систем, яка визначає обмеження для створення веб-сервісів. Коли ці служби відповідають шести направляючим обмеженням REST, вони називаються веб-службами RESTful (RWS) і забезпечують сумісність між обчислювальними системами Інтернету. RWS дозволяють системам, що запитують, отримувати доступ до текстових уявленням веб-ресурсів та маніпулювати ними, використовуючи уніфіковані, зумовлені операції без збереження стану.

Simple network management protocol (SNMP) є широко використовуваним стандартним протоколом Інтернету для моніторингу мережі, збору та організації даних про керовані компонентах в IP-мережах, а також зміни цих даних для коригування продуктивності пристрою.

Transmission control protocol / Internet protocol (TCP / IP), також відомий як набір протоколів Інтернету, включає модель і наскрізні протоколи зв'язку, які використовуються Інтернетом і аналогічними мережами, і визначає, яким чином цифрова інформація повинна бути упакована, адресована, відправлена, спрямована і доставлена . Багато протоколів з пакета розділені на чотири рівні - канал для зв'язку в одній мережі; Інтернет для спілкування між мережами; транспорт для зв'язку між хост-пристроями; і додаток для зв'язку між процесами.

Джим Монтег'ю - виконавчий редактор Control