Модель спільного творення (співпраці) і завершена екосистема IoT

Енергетика та навколишнє середовищє (E & E)

Новини >> Публікації >> 14.03.2020

Модель спільного творення (співпраці) і завершена екосистема IoT

Додатки IoT в секторі енергетики та навколишнього середовища (E & E) потерпають від фрагментації. Подолання проблем інтеграції потребує тісної співпраці між відповідними зацікавленими сторонами. Тому Advantech розпочала роботу над моделлю спільного творення, що дозволить надавати ресурси платформи та інвестувати кошти для формування тісних партнерських стосунків з системними інтеграторами (SI) та спільної реалізації мети зі створення інтелектуальної планети.


Дивлячись на смартфони, Apple и Google створили екосистеми мобільного Інтернету на платформах iOS та Android відповідно, що дозволяє розробникам швидко створювати додатки, просувати іновації та перетворювати смартфони в пристрої, необхідні у повсякденному житті. З популяризаціїю інтернета Advantech звернула увагу на той факт, що промисловий IoT охоплює широкий спектр секторів, причому кожен сектор сектор має глибоку базу знаннь, що робить надзвичайно складним просування промислових IoT-додатків. Advantech дійшла до висновку, що єдиний спосіб виконати свою місію по створенню розумної планети - це створення повної промислової екосистеми IoT. Таким чином, Advantech запустила промислову хмарну платформу IoT WISE-PaaS, щоб поєднати SI і розробників для спільного створення такої екосистеми.


Advantech запустила трьохфазний процес співпраці

Майкл Хуанг, менеджер по корпоративним інвестиціям в Advantech, заявив наступне: «Для розробки інтелектуальних додатків недостатньо побудови мереж; життєво важливо повністю зрозуміти бізнес-процеси кожного сектору та проаналізувати відповідні дані для створення інтелектуальних механізмів управління». SI відіграють важливу роль в створенні таких механізмів, оскільки вони мають важливий досвід та знання у конеретних секторах. Якщо би Advantech увійшла сообисто в такі сектори для розробки інтелектуальних додатків та надання послуг для інтелектуальних систем, вона зіштовхнулась б з конфліктом інтересів з SI, оскільки деякі з них є її клієнтами. Крім того, у Advantech не було можливості повністю освоїти необхідні нововведення в кожному окремому секторі. Таким чином, модель спільного створення є найкращим варіантом.
Модель колективного створення від Advantech розподілена на три етапи. Перший етап включає інтеграцію мережевих та сенсорних технологій в рамках IoT, що дозволяє SI швидко підключати віддалене операційне обладнання та отримувати відповідні дані. Другий етап полягає в об'єднанні ІТ, ОТ, хмарних технологій та технологій штучного інтелекту для створення промислової хмарної платформи WISE-PaaS, що дозволяє системам SI завантажувати дані на платформу та швидко створювати різні промислові додатки із використанням інтсрументів платформи. На третьомум етапі активується глобальна модель співпраці, щоб допомогти SI стати інтеграторами ріншеннь, орієнтованих на предметну область (DFSI).


Використання спільного створення для рішення фрагментації IoT

В інтелектуальному управлінні в секторі E & E існує особливо велика потреба в співпраці.

«В управлінні E & E існує висока ступінь фрагментації», - сказал Хуанг. Вона складається з двох рівней: фрагментація зв'язку між обладнанням та фрагментація в бізнес-процесах. Для просування вперед сектор E & E має подолати обидві ці форми.

Використовуючи китайських SI Anjie Services в якості прикладу, компанія довгий час була зосереджена на управлінні енергоспоживанням суспільних об'єктів. Попередня співпраця між Anjie Services та Advantech в основному була зосереджена на закупівлях обладнання, а Anjie Services створювала інтелектуальні додатки на своїй власній платформі. Компанія повинна була відрегулювати базову технологію та структуру своєї платформи для середи та потреб кожного проекта, що вимагало великої кількості часу та робочої сили. Після того, як Advantech запустила платформу WISE-PaaS, дв компанії почали співпрацювати ще тісніше. Окрім придбанного апаратного обладнання, Anjie Services також почала використовувати послуги та інструменти на рівні датчиків та мережі, що надаються платформою WISE-PaaS, для розробки рішеннь для управління хмарою. Замість того, щоб посилати інженерів для інспекцій на місці, тепер для всіх проектів використовується віддалений моніторинг в реальному часі, що дозволяє Anjie Services зосередити свої ресурси на іноваціях та розробці додатків, створенні більшої кількості промислових застосунків та наданні більшої кількості послуг по керуванню експлуотацією та технічним обслуговуванням різних секторів. Якщо Anjie Services стане DFSI Advantech в майбутньому, вона зможе використовувати глобальну маркетинговую мережу Advantech для просування персональних інтелектуальних додатків на просторі ринку Китаю та усього світу.


Іноваційна модель для експлуатації та технічного обслуговування

Для SI переваги моделі спільного творення не обмежуються можливістю швидкої реплікації додатків E & E через платформу WISE-PaaS. Ця модель також допомогає їм реалізувати мету цифрового перетворення та перейти від чисто продаваних рішеннь до керування іноваційними моделями для експлуатації та обслуговування E & E.

Використовуючи розумне управління електричними підстанціями в якості прикладу, Хуанг пояснив, що для традиційних підстанцій зазвичай потрібно від чотирьох до п'яти співробітників. Тим не менш, завдяки впровадженню інтелектуального керування, SI може віддалено контролювати стан підстанції в режимі реального часу та відправляти повідомлення та попередження адміністратору у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, що значно скорочує потребу в робочій силі. Крім того, SI може піднятись від будівельних проектів до надання послуг щодо управління експлуатацієй та технічним обслуговуванням, збільшуючи прибуток.


Інвестування в партнерів по співробітництву для формування більш тісних зв'язків

Щоб сформувати більш тісні партнерські стосунки з SI, Advantech створить партнерську групу з успішної взаємодії, щоб розширити можливості SI, допомогаючи їм розширювати ринки та дозволяючи партнерам по спільному творенню повною мірою використовувати переваги Advantech в різних областях, від технологій до маркетинга. Крім того, роблячи інвестиції меніші за 20% в партнерів по співробітництву, Advantech може допомогти їм трансформуватись в DFSI-партнерів.

Хуанг підкреслив, що в інтернет-секторі такі компанії, як Alibaba та Tencent, створили галузеву екосистему шляхом капіталовкладеннь для збільшення прибутку та отримання ринкових можливостей. Advantech прийняла аналогічную стратегію, роблячи невеликі вливання і надаючи кошти партнерам, при цьому пропонуючи багатосторонні ресурси та підтримку, наприклад, раній доступ до проектів, спільне використання глобальних маркетингових мереж та участь в навчанні кадрів та новаторських заходах. Таким чином, Advantech допомагає SI розвиватись.
В секторі E & E Advantech вже інвестувала в SI HwaCom Systems та обговорює можливість інвестування в Anjie Services. Також було створено спільне підприємство DFSI з очищення води та стічних вод з GSD Industrial, дочірньою компанією GSD Technologies та провідним брендом в області екологічного обладнання. В майбутньому це спільне підприємство буде займатись розробкою інтелектуальних додатків для очистки стічних вод та проектів суспільної інфраструктури.
Засновуючись на власному професійному досвіді, Хуанг твердо вірить, що жодна компанія не може популяризувати IoT в усьому світі. Тому він висловив рішучу підтримку моделі спільного творення, додавши, що ця модель була одною з причин, з якої він долучився до компанії. Він запевнив, що стратегія співробітництва дозволить Advantech відігравати ключову роль в стимулюванні росту індустрії IoT та подоланні проблем цифрової трансформації, і підкреслив, що Advantech та її партнери по спільному творенню будуть ініціювати нову хвилю росту в 2020 році.

Платформи WISE-PaaS та WebAccess компанії Advantech надають комплексні екосистеми програмного забезпечення Інтернета речей