Новини

Нова хвиля цифрового перетворення даних.

"Промисловий Інтернет речей (IIoT) включає інтеграцію великих даних, хмарних обчислень і додатків штучного інтелекту (ШІ). Щоб охопити цю тенденцію, Advantech співпрацює з галузевими системними інтеграторами (DFSI) для розробки промислових додатків (I.Apps). Ці I.Apps організовані і перераховані на WISE-Marketplace, хмарному інтернет-магазині IoT для промислових додатків. Використання цього торгового майданчика дозволяє швидко розробляти рішення, прискорює впровадження програм «розумної фабрики» в різних секторах і стимулює розвиток Промисловості 4.0. " (С)

Інтерв'ю з Аланом Янгом, технічним директором Advantech і Віллі Ліном, старшим менеджером iFactory Solution BU, Advantech

Інтеграція великих даних, хмарних обчислень, штучного інтелекту (ШІ) та інших передових технологій змінила конкуренцію в галузях і викликала нову хвилю цифрової трансформації у виробництві. Однак інформаційних систем, якими підприємства користуються протягом 40 років, таких як системи планування ресурсів підприємства (ERP) і системи виробничого виконання (MES), виявилося недостатньо. Підприємства, які прагнуть до конкурентних переваг і реалізації Промисловості 4.0, повинні прийняти ШІ, Інтернет речей і інтегровану хмарну архітектуру з великими даними в якості основи для створення інтелектуальної прикладної системи, що об'єднує інформаційні технології (ІТ) і операційні технології (ОТ).

Нова хвиля цифрового перетворення даних

Технічний директор Advantech Аллан Янг стверджує, що нову хвилю цифрової трансформації можна пояснити трьома причинами.

По-перше, після появи послуг електронної комерції та соціальних мереж (наприклад, Amazon і Facebook) кількість зовнішніх користувачів ІТ-послуг збільшилася в геометричній прогресії. Тому власні співробітники вже не є єдиними клієнтами ІТ-послуг підприємства. У міру того, як традиційні клієнт-серверні корпоративні ІТ стали недостатніми, з'явилися корпоративні ІТ на основі хмарних обчислень.

По-друге, еволюціонувала технологія зберігання і обробки великих обсягів даних, що збираються службами електронної комерції / соціальних мереж.

По-третє, постачальники хмарних послуг почали аналізувати дані про поведінку користувачів, що призвело до впровадження штучних нейронних мереж, спрямованих на досягнення маркетингових і сервісних інновацій.

Популярність хмарних технологій, технологій обробки великих обсягів даних і ШІ не обмежується тільки ринками "бізнес-споживач". Такі вертикальні галузі, як охорона здоров'я, виробництво і роздрібна торгівля, також активно використовують ці технології просуваючи цифрові перетворення. Використовуючи "розумне" виробництво в якості прикладу, д-р Янг уточнив: "Ці технології можна використовувати для отримання даних про поведінкові реакції. Цю ж технологію можна використовувати для отримання і аналізу даних про заводське обладнання, одночасно впроваджуючи інтелектуальну автоматизацію для заводів ". За останні кілька десятиліть ІТ і ОТ значно підвищили ефективність виробництва. Попри високий рівень інформатизації та автоматизації, оператори-люди як і раніше залишаються необхідними для виробничого процесу. Сучасна експлуатація фабрик перейшла від моделі, керованої функціями, до моделі керованої даними. Це перетворення було викликано поєднанням факторів - інтеграцією ІТ та ОТ з вищезгаданими технологіями, інтелектуальним прийняттям рішень на основі даних, емуляцією людського пізнання, і судженнями, які формувались на основі моделей глибокого навчання, що перевершують людський інтелект.

I.Apps і WISE-Marketplace прискорюють впровадження промислового Інтернету речей.

З 2014 року Advantech просуває інноваційні продукти і рішення відповідно до тенденції розвитку виробничих моделей, заснованих на даних. Д-р Янг заявив: "Незважаючи на ту велику кількість проб і помилок, внесення поліпшень і коригувань принесло свої плоди, прискоривши впровадження "розумних "додатків". Далі він зізнався, що в 2014 році Advantech не повною мірою усвідомлювала, що саме дані - це ключ. У той час Advantech використовувала функціонально-орієнтовану модель для просування "розумних" роздрібних продажів, виробництва і охорони здоров'я. Більш того, у багатьох інтелектуальних додатках використовувалася проектна модель і використання даної моделі з проекту в проект було надзвичайно складним завданням. Ці проблеми робили прискорення просування додатків IoT практично неможливим.

Усвідомивши важливість ролі даних, команда розробників Advantech швидко створила платформу додатків, заснованих на даних - WISE-PaaS. В наступні роки компанія активно просувала співпрацю з глобальними партнерами по розробці промислових додатків (I.Apps), використовуючи концепції поділу і рефакторінга. З їх допомогою I.Apps може бути реструктуризована і повторно використана в модульному режимі. Це забезпечує інтенсивність і гнучкість розробки і одночасно полегшує співпрацю партнерів з Advantech. У 2020 році Advantech прийняла концепцію, аналогічну Apple App Store, і перебудувала свою WISE-Marketplace, щоб прискорити впровадження IoT-додатків.

Побудова екосистем для активного просування "розумного" виробництва

Використовуючи I.Apps і WISE-Marketplace, Advantech прискорює впровадження інтелектуального виробництва в різних регіонах світу. Віллі Лін, старший менеджер Advantech iFactory Solution BU зазначив, що компанія має більш ніж 30-річний досвід розробки промислових ПК і обладнання для збору даних. Він додав, що Advantech залишається піонером інновацій в галузі промислового інтелекту. Завдяки розробці додатків I.Apps, які забезпечують швидку реструктуризацію, Advantech може надати підприємствам комплексні та гнучкі рішення. Ці додатки полегшують розробку і впровадження систем збору даних, візуалізації управління і хмарних сервісів, інтелектуальної виробничої аналітики і операцій.

Пан Лінь уточнив, що 80% I.Apps на WISE-Marketplace є основними додатками, а решта 20% - додатками для конкретних доменів. Це дає партнерам Advantech по спільному створенню DFSI гнучкість у виборі основних або спеціалізованих додатків відповідно до їх існуючої ІТ-інфраструктури та цілей інтелектуального розвитку. Партнери також отримують вигоду від швидкого впровадження, при значному скороченні витрат і мінімізації кількості відмов.

Використовуючи великі ресурси I.Apps і WISE-Marketplace, Advantech поглибила відносини зі своїми партнерами. Це включало в себе інвестиції в системних інтеграторів (SI), таких як Information Technology Total Services (ITTS) і Impelex Data Transfer Co., Ltd. Д-р Ян підкреслив, що з формуванням партнерських відносин спільного творіння в висхідному і низхідних напрямках SI можуть використовувати будь-які програмні та апаратні ресурси на платформі Advantech WISE-PaaS. Завдяки своєму великому досвіду впровадження I.Apps на підприємствах для прискорення інтелектуального виробництва, Advantech надає виробничим підприємствам необхідні "будівельні блоки" для реалізації моделей на основі даних, необхідних для розвитку Промисловості 4.0.

WISE-PaaS та WISE-Marketplace

Хмарна архітектура WISE-PaaS забезпечує комплексне середовище розробки для збору, аналізу, управління та додатків даних, сприяючи при цьому функціональній сумісності між I.Apps через WISE-Marketplace та прискорює розробку промислових рішень.

ПопереднійПанельні ПК та дисплеї від Winmate схвалені DNV!
НаступнийCincoze співпрацює з ПРОКСИС™, щоб вдихнути нове життя в український ринок автоматизації.