Публікації

Як збір та аналіз даних на периферії впливає на показники ефективності виробництва.

Які машини знижують ефективність виробництва? Чи можна підвищити коефіцієнт використання устаткування на вашому підприємстві? Єдиний спосіб дізнатися це - збирати та аналізувати дані OEE (загальна ефективність обладнання) на границі мережі. Ось як це можна зробити.

Ви знаєте що ваше технологічне виробництво приносить прибуток. Але чи можна його збільшити?

Здається, що співробітники та машини зайняті виконанням великої кількості роботи щодня. Але чи приведуть їхні зусилля до виробництва більшої кількості продуктів на виході?

Ми виявили, що виробничі підприємства завжди здатні заробляти більше грошей, ніж сьогодні. Навіть серед заводів, які вважаються високорентабельними, зберігається значний потенціал для підвищення продуктивності.

Чи варто підвищувати OEE?

Коли команда Belden відвідує виробничі підприємства, ми зазвичай бачимо, що KPI (ключові показники ефективності) роботи машин в середньому становлять приблизно 50% потужності. (Наприклад, якщо вони призначені для виробництва 1000 якісних виробів за зміну, вони виробляють лише близько 500).

Згідно даних компанії Amper, постачальника ПЗ для відстеження OEE та моніторингу обладнання, коефіцієнт використання обладнання на підприємстві може бути набагато нижчим. Недавнє дослідження показало, що більшість виробників припускають, що коефіцієнт використання обладнання має становити від 50% до 60%, але насправді сягає лише 26%.

Це може відбуватися з кількох причин. Можливо, під час роботи на повну потужність у верстата виникли проблеми з якістю. Замість того щоб витратити час на з'ясування причини проблеми, виробництво було скорочено (можливо кілька десятиліть тому) і з того часу ніхто про це не згадував. Люди, які приймали ці рішення, швидше за все, перейшли на іншу роботу чи пішли на пенсію.

Можливо було вирішено, що зниження продуктивності дозволить продовжити життєвий цикл машини. А може попит на той час не вимагав такого рівня виробництва продукції. Переналагодження устаткування може бути величезним джерелом неефективності виробництва, яку часто можна підвищити з допомогою автоматизації.

Чому деякі з ваших машин працюють менш ефективно, ніж можуть? Які процеси чи машини є слабкою ланкою, яка затримує виробничі лінії? Чи можна підвищити коефіцієнт використання устаткування на вашому підприємстві?

Єдиний спосіб точно і впевнено відповісти на подібні питання – це отримати уявлення про ключові сигнали виробничих даних. І тому необхідно визначити, які типи оперативних і виробничих даних необхідні для прийняття більш ефективних рішень та знайти спосіб застосувати ці дані на практиці.

Все починається з даних про загальну ефективність обладнання (OEE), які відображають доступність, продуктивність та якість обладнання.

У міру того, як Belden вимірює і робить кроки щодо підвищення OEE, результати цих дій видно в режимі реального часу: більше продукції сходить з виробничих ліній за менший час і швидше потрапляє в руки замовників за тих же чи менших витрат.

Цінність даних OEE

Аналіз даних OEE корисний багатьом командам як на заводі, а й у бек-офісі.

 • Керівники підприємств можуть використовувати його для виявлення корінних причин безлічі проблем, визначення "вузьких місць" та слабких місць у виробництві.
 • Менеджери з технічного обслуговування можуть використовувати ці дані для визначення стану обладнання, виявлення аномалій у роботі та можливих дефектів, прогнозування часу виходу машин з ладу, координації обслуговування в потрібних місцях, продовження життєвого циклу машин, а також ремонту або заміни компонентів за потреби для підтримки працездатності обладнання.
 • Керівники виробництва можуть використовувати цю інформацію, щоб визначити, що необхідно змінити з точки зору якості та доступності, щоб досягти щоденних виробничих цілей.
 • Фінансисти та бухгалтери можуть використовувати його для розрахунку рентабельності інвестицій у технології та обладнання, а також для оцінки справжніх витрат на виробництво.

Збір даних OEE на границі мережі

На технологічному підприємстві існує кілька точок у мережі, де можуть працювати програми та збиратися дані для візуалізації та прийняття рішень:

 • На границі мережі
 • У локальній мережі
 • У хмарі

На виробничих підприємствах збір та аналіз виробничих даних на границі мережі дає великі переваги: керування даними відбувається ближче до джерела, без відправлення на сервер для аналізу та реагування.

 • Це дозволяє з'єднати будь-який виробничий актив із будь-яким іншим активом: програмованими логічними контролерами, частотно-регульованими приводами, автоматизованими керованими машинами, верстатами з ЧПУ, SCADA-системами, системами управління виробництвом тощо.
 • Контекст і зміст можуть бути додані до будь-яких сигналів даних, включаючи номери машин і ліній, тип обладнання, пристрій-джерело, польовий пристрій і т.д. Це означає, що ваші дані можуть бути використані та зрозумілі іншими корпоративними програмами.
 • Дані про операції та ефективність обладнання можуть оброблятися та аналізуватися швидше та у більших обсягах з меншою затримкою для прискореного прийняття рішень.
 • Відсутня щомісячна плата за веб-хостинг та послуги з аналізу даних.
 • Підтримує такі варіанти використання як предиктивне обслуговування, моніторинг стану, управління в реальному часі та інше.

Автор:

Стівен Лейсі для BELDEN

ПопереднійУспішні граничні обчислення: Частина 5 - Шість кроків для впровадження ефективних граничних обчислень
НаступнийAdvantech ARK-3534: високопродуктивний, багатофункціональний ПК для застосування в коботах та напівпровідниковому обладнанні