Стільниковий зв'язок в індустрії дорожніх зборів

Стільниковий зв'язок в індустрії дорожніх зборів

Згідно даних про ринок та користувачів від компанії Statista, в 2018 році в усьому світі було вироблено понад 24 мільйони комерційних авто. Ринок логістики настільки величезний, що оцінюється в 5,5 трильйонів доларів США. Природньо, що ця величезна кількість автомобілів на наших дорогах і автомагістралях є однією з основних причин, що впливають на видатки по утриманню доріг. Традиційно державний сектор покриває, принаймні частину росходів на утримання доріг, системами дорожніх зборів. Крім того, в деяких странах встановлюються системи, які потребують від кожного, навіть легкого автомобілю, сплати дорожнього збору.

Задача

Існує декілька способів зборів дорожніх податків, але два найбільш розповсюджених - це бар'єрний контроль та автоматичні системи оплати за проїзд. У випадку контролю, за шлагбаумом водій автомобіля має сплатити проїзд після перетину кожного шлагбаума в пункті оплати. З іншого боку, у випадку автоматичного сбору сплати за проїзд все робиться через Інтернет, коли водій купує електронну він'єтку для автоматичних сканерів на автомагістралях чи сплачує збір за проїзд у відповідності з фактичним використанням регістратора номерів камерами. Обидва способи вимагають надійного і безпечного підключення до Інтернету. Оскільки більшість установок знаходяться у віддалених частинах автомагістралі - забезпечення надійного з'єднання це серйозна проблема через достатньо велику вартість кабельних робіт та обслуговування інфраструктури дротового інтернету.

Топологія

Рішення

Оскільки система дорожнього оподаткування потребує постійного та безперебійного підключення до Інтернету, як правило, будь-яка інфраструктура дротового Інтернету також підтримується варіантом підключення до стільникового Інтернету. Таким чином, архітектори рішеннь забезпечують надійний і безпечний доступ в Інтернет і віддалене обслуговування.

RUTX09 - це професійний сотовий маршрутизатор, який завдяки широкому спектру функцій є ідеальним рішенням для систем дорожніх зборів. Він оснащений двома SIM-картами, що забезпечують безперебійне підключення до Інтернету на випадок якщо у одного з операторів стається збій в обслуговуванні. Крім того, гігабітні мережеві інтерфейси забезпечують підключення не тільки для платіжних терміналів всередині станцій сплати, але й камер відеонагляду, які встановлені для зчитування автомобільних номерів чи для забезпечення безпеки. У випадку наявності дороги з автоматичними сканерами він'єтки ,інтегратори використовують промислові стільникові шлюзи TRB140, оскільки вони забезпечують економічно ефективне рішення підключення для лазерних сканерів з використанням інтерфейсу Ethernet для зв'язку. Вцілому, інформація передається в систему дорожнього податкового контролю віддалено. Кріме того, ви можете бути впевнені, що отримаєте всю останню інформацію про те, як маршрутизатори і шлюзи працюють за допомогою програмного забезпечення Teltonika Networks Remote Management System (RMS).

Переваги

  • Простота розгортання - при використанні RUTX09 чи TRB140 немає необхідності встановлювати будь-які додаткові інтернет-кабелі у віддалених районах, що було би надзвичайно видатково
  • Безпека - і RUTX09, і TRB140 оснащені розширенними функціями безпеки, включачи брандмауер та декілька варіантів VPN.
  • Віддалене управління і моніторинг - за допомогою RMS компанії можуть легко вимірювати конфігурації і перевіряти загальний стан всього рішення, крім того, RMS може відправляти повідомлення та інформацію про будь-які небажані проблеми

НаступнийЕлектронні платежі на транспорті