Забезпечення простежуваності продукції в харчовій промисловості

Забезпечення простежуваності продукції в харчовій промисловості

Вступ

Сьогодні простежуваність продукції має важливе значення для харчової промисловості і виробництва напоїв, для гарантування безпечності харчових продуктів і вирішення проблем клієнтів. Фактично, в багатьох країнах простежуваність є вимогою закону. Ведучі облік всієї історії виробництва і збуту, постачальники можуть швидко реагувати на будь-які проблеми. Наприклад, у випадку відкликання продукції постачальники можуть визначити джерело проблеми і попрохати дистриб'юторів прибрати продукт з полиць. З цієї причини багато виробників продуктів харчування і напоїв впроваджують рішення промислової автоматизації для забезпечення простежуваності продукції.

Компанія Advantech, провідний експерт рішень з автоматизації, допомогла всесвітньо відомому виробнику морозива перетворити ручні процеси в автоматизовані цифрові. Це дозволило компанії відстежувати всі продукти в міру просування у ланцюжку постачання, забезпечуючи простежуваність і безпеку харчової продукції.

Задача

Baccio de Latte - бразильська компанія з виробництва морозива, яка має понад 140 магазинів по всій Бразилії. Вони хотіли впровадити автоматизовану систему моніторингу даних для підвищення ефективності виробництва і відстежування.

Зважування та змішування інгредієнтів — одні з ключових моментів виробництва морозива. Раніше, після зважування і розподілення інгредієнтів, оператори документували кількість вручну за допомогою роздрукованої електронної таблиці. Це підвищувало ймовірність помилок, втрати даних, неточних вимірювань і поєднань. Таким чином, компанія потребувала рішення, яке дозволило б автоматизувати всі процеси зважування і вимірювання, а також збір / документування даних.

Крім того, оскільки всі виробничі процеси виконувались вручну, була відсутня можливість відстежування з точки зору ідентифікації продукту, розділення партій чи навіть точних остаточних вимірювань ваги. Відсутність можливості простежування також вплинула і на відділ логістики, який зіштовхнувся з труднощами при розділенні замовлень і відправці правильної кількості продукції.

Також було складно оцінити, чи точно оператори виконували виробничі процедури та чи правильно проводили вимірювання. Ця залежність від ручної обробки і відсутність можливості відстеження продукції призвели до значних відходів і нестабільності виробництва. Відповідно, Baccio de Latte очікували рішення, яке перетворило б їх ручні процеси в автоматизовані, щоб спростити відстежування та моніторинг на кожному етапі виробництва для спрощення управління процесами та оптимізації роботи.

Рішення

Для цього проекту Advantech співпрацював з компанією-розробником програмного забезпечення для розробки спільної архітектури рішення. Компанія Advantech надала обладнання, а саме свої панельні ПК SPC-515 і планшети AIM-65, для моніторингу та управління різноманітними виробничими процесами і етапами. Панельні ПК і планшети використовувались для доступу до системи управління виробництвом (MES), управління потоком матеріалів і відстежування рецептів.

Для зважування сировини панельні ПК були підключені до ваг через послідовний порт. Після отримання замовлення від MES і подачі інгредієнтів у виробничі машини, панельний ПК автоматично перевіряє вагу і пропорції інгредієнтів на кожному етапі виробництва, щоб гарантувати точне дотримання рецепту. Якщо розміри матеріалу і рецепт підтверджені - етикетка роздруковується.

Панельний ПК Advantech SPC-515 має клас захисту IP69K і укладений в корпус із нержавіючої сталі SUS 304L, стійки до окислення, корозії і бактеріям. Справжній плоский екран запобігає накопиченню бруду і сприяє регулярній санітарії, забезпечуючи по-справжньому гігієнічний дизайн. Відповідно до стандартів DIN EN 1672-2 для обладнання харчової промисловості, людино-машинний інтерфейс Advantech SPC-500 побудований зі спеціально розробленими гвинтами, стійкими до накопичення залишків. Це запобігає мікробному зараженню під час обробки харчових продуктів. Наявність послідовних портів і бездротового зв'язку дозволяє легко інтегрувати пристрої з вагами. Між тим, планшети AIM-65, оснащені зчитувачем штрих-кодів, мають міцну і надійну конструкцію для підтримки мобільних обчислень.

Гнучкість та надійність обладнання Advantech були ключовими перевагами цього проекту. Оскільки продукти Advantech можуть підтримувати пристрої інших виробників, їх можна легко інтегрувати з чинною застарілою інфраструктурою. Окрім гнучкості продукту, спеціальний дизайн обладнання відповідав суворим гігієнічним вимогам і забезпечував безпеку харчових продуктів під час обробки.

Вигода

Багаторічний досвід та знання Advantech в секторі промислових обчислень, а також її обов'язкова участь і підтримка клієнтів були дуже привабливими перевагами.

Замінивши ручні виробничі процеси автоматизованою системою, компанія змогла зменшити невідповідності і неточні вимірювання, а також забезпечити простежуваність виробництва і покращений контроль для забезпечення операційної передбачуваності і скорочення відходів. Крім того, впровадивши автоматизований збір і обробку даних, компанія змогла проводити гнучкий моніторинг для профілактичного обслуговування і оптимізації процесів.

Оскільки компанія знаходиться тільки на початковій стадії оцифровки виробничих процесів, в майбутньому вони можуть стикнутися із новими чи змінюваними технологічними вимогами, але маючи великий портфель продуктів, Advantech може запропонувати інноваційні рішення, що задовольнять будь-які потреби клієнтів у майбутньому.

ПопереднійІнспекційне рішення для контролю управління, машинного зору і MES
НаступнийМоніторинг завода в 4 кроки