Автоматизація підстанцій за допомогою надійних систем зв'язку

Автоматизація підстанцій за допомогою надійних систем зв'язку

Автоматичні та цифрові підстанції відіграють все більш помітну роль в електричних мережах по всьому світу. Тому забезпечення стабільної та надійної роботи системи зв'язку підстанції є вирішальним чинником успіху проєкту.

Системні вимоги

EVNSPC - оператор електромереж, розташований на півдні В'єтнаму. Мета EVNSPC – впровадити рішення, що полегшує автоматизацію підстанції, яке забезпечить ефективну та надійну роботу підстанції.

  • Підстанції повинні мати систему зв'язку, яка дозволяє внутрішнім системам підстанції передавати інформацію один одному і зв'язуватися із зовнішніми органами, такими як центр управління або диспетчерський центр.
  • Оскільки підстанції можна вважати критично важливою інфраструктурою, система зв'язку має бути досить суворою, щоб гарантувати високу доступність мережі. Вона повинна бути оснащена функціями резервування та запобігання простоям.
  • Економічно ефективна мережева архітектура зі спрощеними мережевими підключеннями передбачає підключення кожного окремого інтелектуального електричного пристрою (IED) до комутатора Ethernet. Це означає, що кожному комутатору знадобиться висока щільність портів.
  • У відповідь на глобальний рух до стандартизованого зв'язку IED ця система буде побудована на основі міжнародних стандартів IEC 61850 та IEEE 1613

Реалізація проєкта

  • EKI-9226G-20FOI: IEC61850-3 20G SFP + 6GE керований Ethernet комутатор

Опис системи

Кожен із пристроїв підстанції замовника буде інтегрований у комунікаційне середовище SCADA. Сюди входять віддалені термінали (RTU), блоки керування приєднаннями (BCU), реле захисту, функціональні лічильники, сервери часу та інші пристрої. Ці з'єднання будуть реалізовані за допомогою керованих Ethernet-комутаторів Advantech EKI-9226G, сертифікованих за стандартом IEC 61850-3/IEEE 1613 для підстанцій та високовольтних середовищ. Вони призначені для роботи в суворих умовах на підстанції, стійкі до електромагнітних перешкод та можуть підключатися до широкого спектра периферійного обладнання. Окремі пристрої IED на підстанції будуть підключені до комутатора за допомогою оптоволоконних та мідних ліній, а з'єднання від кількох комутаторів концентруватимуться на одному комутаторі у відсіку управління, який відповідатиме за підключення до інтерфейсу людина-машина (HMI), шлюзу тощо або іншого кінцевого обладнання, наприклад, принтеру. Він також може підключатися до маршрутизатора і брандмауера, що дозволяє зовнішні підключення, наприклад, до центру управління або диспетчерського центру. Система забезпечуватиме надмірність шляхом підключення окремих комутаторів один до одного на додаток до комутатора у відсіку управління з використанням власної системи Advantech X-Ring Pro, яка дозволяє системі відновлюватися після невдалих підключень. В цілому, EKI-9226G забезпечує стабільне та безперервне з'єднання для відправки зібраних даних на керуючі комп'ютери.

Системна діаграма

Чому Advantech

  • Керований Ethernet-комутатор Advantech EKI-9226G ідеально підходить для цієї системи, оскільки він відрізняється високою щільністю портів і великою гнучкістю. Комутатор оснащений 20-гігабітними портами SFP, а також 6-гігабітними портами RJ-45.
  • EKI-9226G працює з резервним джерелом живлення у відповідному діапазоні напруг для підстанцій: 90–264 В змінного струму / 88–370 В постійного струму або 48 В постійного струму.
  • EKI-9226G має широкий температурний діапазон і може працювати при температурі від -40 до 85 °C. Він також стійкий до перешкод електромагнітного випромінювання, характерного для підстанцій.
  • EKI-9226G використовує систему X-Ring Pro для резервування, пропонуючи топологію мережі, яка може відновлюватись після відмови порту менш ніж за 20 мс.
  • Встановлення та налаштування виконуються швидко, легко та гнучко.

ПопереднійДистанційний моніторинг нафтогазопроводів