Дистанційний моніторинг нафтогазопроводів

Дистанційний моніторинг нафтогазопроводів

Задача

Отримання кінцевого продукту з покладів нафти і газу є важким процесом, який задіює велику кількість об’єктів інфраструктури. Однією з частин такої інфраструктури є трубопроводи, які є ключовими механізмами для нафтогазової промисловості. Вони надають безпечний, ефективний і рентабельний спосіб транспортування оброблених і необроблених матеріалів і працюють безперервно, якщо не брати до уваги планові періоди технічного обслуговування. Для превентивної діагностики можливих проблем, що пов’язані з безпекою і/або з продуктивністю, потрібно ретельно контролювати швидкість потоку сировини. Але інфраструктура конвеєру зазвичай розміщується в віддалених районах, де дротове підключення до Інтернету недоступне.

Рішення

Супутниковий зв’язок все ще коштує дуже дорого, але глобальне розширення покриття 4G LTE дозволяє газовим компаніям запроваджувати дистанційне рішення для моніторингу потоку трубопроводів, використовуючи спеціальні витратоміри, вихідні дані яких використовують промислові протоколи. В багатьох випадках використовується послідовне підключення за допомогою інтерфейсів RS-485 і протоколу Modbus. Дані, що генеруються витратоміром, повинні бути отримані і направлені в центри керування, системи SCADA для подальшої обробки. TRB145 Serial IoT Gateway від Teltonika Networks ідеально підходить для таких випадків – завдяки інтерфейсу RS-485, функціональності Modbus RTU Master і 4G LTE Cat1 він здатний періодично зчитувати інформацію з витратоміра і надсилати зібрані дані на дистанційний сервер HTTP/HTTPS або різних платформ IoT використовуючи MQTT. Нарешті, широкий діапазон електроживлення і низьке енергоспоживання дозволяє використовувати TRB145 комбінуючи сонячну енергію й акумулятори.

Топологія

Переваги

  • Недороге і швидке розгортання – за допомогою системи дистанційного керування Teltonika RMS можна одночасно налаштовувати декілька TRB.
  • Висока доступність і низька вартість даних - 4G LTE є високодоступним в усьому світі і економічно ефективним завдяки малому об’єму даних, необхідних для даного додатку.
  • Безпека даних - TRB145 підтримує розширений захист даних за допомогою вбудованого брандмауера і шифрування за допомогою багатьох доступних VPN-служб, таких як OpenVPN, IPsec, PPTP, L2TP та інших.
  • Миттєве повідомлення – якщо задані значення витрати не співпадають до заданих критеріїв, то оператори систем можуть налаштувати TRB145 на отримання миттєвих сигналів повідомлення.

Чому Teltonika Networks?

TRB145 з системою дистанційного керування Teltonika RMS дозволяє операторам швидко розгортати велику кількість об’єктів спостереження і з легкістю контролювати їх з будь-якої точки світу, використовуючи RMS, навіть без використання публічної IP-адреси. Крім того, високофункціональна і безпечна операційна система RutOS яку підтримує IoT шлюз TRB145, забезпечує велику гнучкість рішень, що дозволяє адаптуватися до різних мережевих вимог всієї системи в цілому. Нарешті, TRB145 має два входи/виходи, що налаштовуються та дозволяють контролювати роботу сонячного контролеру і системи сповіщень у випадку виникнення проблем з системою сонячної батареї.

ПопереднійІнтелектуальне поєднання підстанції та енергосистеми
НаступнийАвтоматизація підстанцій за допомогою надійних систем зв'язку