Інтелектуальне поєднання підстанції та енергосистеми

Інтелектуальне поєднання підстанції та енергосистеми

Вступ

Енергетичний ринок - один з найважливіших секторів промисловості, що забезпечує наше повсякденне життя. Він вимагає безперервного розвитку та інновацій, щоб бути доступним та ефективним. Промисловий Інтернет речей - це рух до розширення можливостей підключення та контролю в усіх аспектах цифрування галузі, й енергетика не є виключенням.

Задача

По суті, енергетична інфраструктура складається з виробництва та передачі. Атомні, вугільні, газові електростанції та установки відновлюваної енергії разом виробляють електроенергію та передають її в мережу за допомогою ряду станцій та підстанцій високої, середньої та низької напруги, і в решті решт забезпечують електроенергією будинки та підприємства всього світу. Всі етапи виробництва та передачі мають ретельно відстежуватись та контролюватись, щоб переконатись, що інфраструктура виробляє достатньо енергії, яка ефективно розподіляється електричною мережею.

Це було би неможливо без централізованого підключення компонентів мережі та управління професіональними інженерами та передовими системами SCADA. Підстанції мають складну мережу автоматизації, якою керує контролер підстанції. Щоб увімкнути інтелектуальну мережу, вони мають бути підключені до центральної системи SCADA через інтернет. Проте навіть за наявності дротового підключення до Інтернету неможливо забезпечити 100% безвідмовності роботи, яка потрібна для контролю всієї інфраструктури виробництва та передачі електроенергії.

Рішення

Інтегратори та оператори енергетики всього світу визнали, що стільникові рішення, такі як шлюзи та маршрутизатори з підтримкою 4G LTE, забезпечують найбільш надійний зв'язок та максимальну доступність для їх складних систем підстанцій. В багатьох випадках контролери підстанції не нові, що означає, що вони мають послідовні інтерфейси для зв'язку, такі як RS232.

TRB142 - це стільниковий шлюз з підтримкою 4G LTE Cat1 від Teltonika Networks, здатний підключати застаріле обладнання через послідовний RS232 та керувати підключенням за допомогою численних промислових та мережевих протоколів, таких як Modbus RTU і MQTT. Він також має розширенні функції безпеки мікропрограм, такі як міжмережевий екран та підтримки декількох VPN-сервісів. Крім того, TRB142 може діагностувати будь-які проблеми з підключення та функціональністю, а також перезавантажувати окремі модулі шлюзу для автоматичного відновлення роботи без будь-якого втручання з боку операторів. Також всі пристрої TRB142 можна легко контролювати та координувати їх за тисячі миль за допомогою системи віддаленого управління Teltonika, яка може генерувати не тільки налаштовувані попередження та звіти, але й також забезпечує прямий доступ до контролерів підстанції, підключеним за допомогою TRB142, навіть без загальнодоступної IP-адреси.

Топологія

Переваги

TRB142 простий у налаштуванні та обслуговуванні завдяки повній підтримці системи віддаленого керування Teltonika. Його також легко масштабувати, оскільки за допомогою RMS можна налаштувати одразу декілька пристроїв.

  • Цей шлюз має дуже помірковану ціну й оснащений надійним 4G LTE Cat1, призначеним для послідовного інтерфейсу зв'язку, де потрібні низькі швидкості передачі даних.
  • Розширена функціональність прошивки включає підтримку промислових, мережевих та віддалених протоколів управління, таких як Modbus RTU, MQTT, DHCP, SNMP, а також функції міжмережевого екрана та декількох підтримуваних VPN-сервісів.

Чому Teltonika?

TRB142 поєднує в собі надійну функціональність та продуктивність в невеликому та економічному форм-факторі. Він наслідує ту саму філософію розробки продукту, що й інші більш складні пристрої з портфоліо Teltonika Networks; ці шлюзи надійні, безпечні та прості у використанні. Такі промислові стільникові шлюзи та маршрутизатори розширюють можливості тисяч компонентів інфраструктури інтелектуальних мереж по всьому світі.

ПопереднійDurabook U11: захищенний планшет для вибухонебезпечних умов
НаступнийДистанційний моніторинг нафтогазопроводів