Публікації

Найбільш важливі принципи IoT

Граничні обчислення - це одне з найбільш модних слів 2020 року, тому давайте подивимось, що пропонує Advantech для рішеннь з периферійними обчисленнями і як вони розроблені для виконання трьох важливих принципів:

  • Відкриті стандарти
  • Модульність
  • Більша цінність ніж просто обладнання

Відкриті стандарти.

Відкриті стандарти - це спосіб прискорення іновацій в області автоматизації. В минулому світ автоматизації опинився в пастці запатентованих архітектур своїх ключових постачальників. В результаті функціональна сумісність була низькою, що призвело до повільного впровадження іновацій, які з'явились в світі IoT. Прийняття відкритих стандартів для платформених архітектур, протоколів і інтерфейсів значно підвищує функціональну сумісність між системами, що робить його більш швидким і легким для відстежування нових тенденцій на ринку. Граничні платформи Advantech застосовують різні відкриті стандарти, спільні для ринків обчислювальної техніки, IoT і автоматизації, що дозволяє користувачам легко підключатися і працювати в гетерогенному середовищі автоматизації. Наприклад, OPC UA є все більше розповсюдженим стандартним протоколом зв'язку в Європі. Прийняття рішеннь Advantech для граничних обчисленнь дозволяє користувачам взаємодіяти з використанням цього протоколу незалежно від того, який тип пограничного пристрою використовується (например, концентратор даних, візуалізація даних, пограничний шлюз).

Модульність

Це другий принцип, який є сильним моментом в рамках пропозицій промислових виробників граничних обчисленнь. Вочевидь, що в промисловому світі периферійних пристроїв "один розмір не підходить для всіх".

Замість цього вибір пристрою - це компроміс між вартістю, функціональністю, обмеженнями навколишнього середовища і можливостями у майбутньому.

Модульність означає наявність опцій не тільки в характеристиках базового блоку, але й також в кількості і гнучкості, з якими вони можуть бути розширені для задоволення конкретних вимог окремої реалізаціїї. Вибір пристроїв, які наслідують модульний підхід, має дві великих переваги:

1. Системна перевірка може бути виконана один раз, тому що будь-який образ програмного забезпечення завжди сумісний в усьому діапазоні розширення

2. Вартість рішення може бути адаптована до конкретних потреб кожної клієнтської установки.

Модульність є перевагою у багатьох сценаріях, але в периферійних обчисленнях вона особливо корисна:

  • зменшує складність обслуговування за рахунок зменшення кількості розгорнутих платформ
  • зменшує запаси, необхідні для зберігання запчастин
  • зменшує складність розробки коду, надаючи узгоджені платформи для декількох профілей установки

Очевидно, що модульність пропонує деякі ключові переваги. Advantech просуває цю концепцію в широкому спектрі продуктів - від HMI, які дозволяють взаємозамінно встановлювати єдину комп'ютерну платформу на моніторах різних розмірів, до «вбудованих ПК» з внутрішніми опціями розширення і варіантами вводу/виводу, що дозволяють виконувати більшу кількість операцій розширення вводу/виводу.

Наприклад, внутрішня система розширення iDoor була запущена в 2014 році і тепер має більше 40 варіантів розширення для ряду базових модулів. Різноманітні інтерфейси можуть бути реалізовані за допомогою простого вибору, оскільки інтеграція вже передбачена.

Більша цінність, ніж просто обладнання.

Третій принцип полягає в тому, що вже недостатньо просто надавати ряд різноманітних апаратних рішеннь. Програмні платформи, інструменти і готові рішення, які прискорюють впровадження системи, стають все більш важливими як для кінцевих користувачів, так і для системних інтеграторів. Це особливо вірно в тих випадках, коли вони вирішують проблеми поза своєю основною компетенцією і дозволяють користувачам сконцентруватись на створенні доданої вартості у своїй нішевій вертикалі.

Advantech пропонує комплексні платформи, в яких використовується більша частина знаннь і досвіду, набутих майже за 40 років виробництва промислових обчислювальних і комунікаційних технологій. Це дозволяє системним інтеграторам розробляти проекти за допомогою простої конфігураціїї, а не кодування і бути впевненими в тому, що основне рішення вже протестовано і сумісне з базовим обладнанням. Приміром цієї виграшної комбінації новітньої програмної платформи, розгорнутої на декількох апаратних платформах, є EdgeLink. Результатом цієї комбінації є інтелектуальний інструмент перетворення успадкованих протоколів, що дозволяє користувачам легко отримувати дані від застарілого обладнання автоматизації, такого як ПЛК, вимірювати та узгодженно передавати їх, використовуючи сучасні відкриті протоколи без необхідності будь-якого кодування.

Ці три "стовпи" створюють унікальну платформу для майбутнього, яка є відкритою, гнучкою, повною і яка перетворює якісного виробника в ключового ігрока під час створення майбутнього світу IoT.

Марко Замполі. Старший менеджер з продажу продуктів і архітектор рішеннь в Advantech

ПопереднійМережі LoRaWAN розширюються, але дослідники в області безпеки говорять - "Будьте обережні"
НаступнийУспішні граничні обчислення: Частина 1 - Що це і де знаходиться?