Публікації

Спеціальна система відведення тепла дозволяє безвентиляторним ПК працювати навіть в суворих умовах довкілля.

Автоматичні маніпулятори робочої станції на заводі, автономні гірничо-видобувні машини в копальні чи навіть платформи для буріння нафтових свердловин у морі — усюди необхідні стабільні та надійні комп'ютери.

Вбудовані комп'ютери забезпечують обчислювальну потужність, периферійні з'єднання, аналіз даних та мережеву взаємодію в реальному часі, які необхідні в різноманітних середовищах застосування, таких як інтелектуальне виробництво, транспорт, залізничний транспорт, енергетика та гірничо-видобувна промисловість і т. п. В цих середовищах ефективне розсіювання тепла стає критично важливим елементом. Міцні, надійні безвентиляторні вбудовувані комп'ютери Cincoze відповідають широкому спектру вимог додатків і мають запатентовану структуру розсіювання тепла, яка є ключем до стабільної роботи в широкому діапазоні температур (від -40°C до 70°C).

Подробиці рішення охолодження від Cincoze

Надмірно високі температури негативно впливають на компоненти комп'ютера і можуть призвести до зниження продуктивності або навіть відключення системи. На щастя, у виробників вбудованих комп'ютерів є кілька унікальних методів для досягнення ідеального балансу між продуктивністю та тепловиділенням.

Перш ніж заглибитись у суть охолоджувального рішення Cincoze важливо розуміти, що на материнській платі є кілька джерел тепла, в тому числі ЦП, набір мікросхем, графічний процесор, контролер локальної мережі, дросель, польовий МОП-транзистор та інші.

Існує два методи охолодження на вибір. По-перше, це активне охолодження, в якому використовуються вентилятори для відведення гарячого повітря від деталей, що виділяють тепло. Інший варіант - пасивне охолодження, що використовує провідні властивості певних металів для передачі енергії від нагрітих частин до зовнішньої оболонки системи.

Вбудовані комп'ютери призначені для роботи в суворих умовах за різних варіантах встановлення, таких як спека та волога або навіть негативна температура на відкритому повітрі або велика кількість пилу чи тирси на виробничій лінії. Ці фактори навколишнього середовища є ключовими моментами, тому у вбудовуваних комп'ютерах Cincoze використовується закрита безвентиляторна конструкція, яка підвищує надійність і ефективно усуває ризик накопичення пилу всередині комп'ютера і впливу на його роботу.

Рішення з охолодження вбудованого комп'ютера Cincoze без вентилятора ретельно розраховане і точно спроектоване інженером з теплового дизайну відділу досліджень і розробок на ранніх стадіях проектування продукту і спрямоване на досягнення ідеального балансу між охолодженням і продуктивністю шляхом створення системи для відведення тепла від CPU і GPU швидше ніж воно генерується.

Вбудовані комп'ютери Cincoze - Архітектура передачі теплової енергії

- Основний нагрівальний елемент – ЦП

Процесор є основним джерелом генерації тепла у комп'ютері. Як серце комп'ютера, він відповідає за обробку арифметичних та логічних операцій, інтерпретацію кожної інструкції та керування роботою комп'ютера. При помірному навантаженні нагрівання не є великою проблемою, але при багатозадачності високошвидкісна робота ЦП виділяє багато тепла.

- Радіатор

Радіатор відводить тепло від процесора до корпусу системи. У конструкції радіаторів Cincoze використовуються унікальні властивості різних металів: алюміній – для швидкого розсіювання тепла та мідь – для швидкої теплопровідності. При проектуванні радіатора мідні трубки та алюмінієві блоки комбінуються, щоб максимізувати передачу тепла вгору від ЦП та назовні через корпус системи, уникаючи накопичення тепла.

- Термопрокладка

Між процесором та радіатором, а також між радіатором та екструдованим алюмінієвим кожухом використовується термопрокладка для зменшення повітряних зазорів та забезпечення ефективної теплопередачі. У Cincoze використовується термопрокладка із силікону з низьким тепловим опором та теплопровідністю до 12,5 Вт/мК. Висока теплопровідність мінімізує контактний тепловий опір, забезпечуючи оптимальну теплопередачу.

- Теплова труба

Всередині екструдованої алюмінієвої оболонки знаходяться мідні теплові трубки з відмінною теплопровідністю, які відводять тепло до зовнішньої поверхні алюмінієвої кришки. Така конструкція часто використовується для розсіювання тепла високопотужних моделей CPU та GPU.

- Екструдована алюмінієва оболонка

У корпусах вбудованих комп'ютерів Cincoze використовується алюміній через його відмінну тепловіддачу. Потім інженери-теплотехніки Cincoze проектують ребра різної висоти та форми на зовнішній поверхні для збільшення загальної площі поверхні та максимальної швидкості розсіювання тепла. У порівнянні з іншими конструкціями шасі для вбудованих систем, представленими на ринку, унікальне однокорпусне шасі Cincoze не тільки забезпечує більш ефективне розсіювання тепла, але й забезпечує більшу міцність.

Міжнародна сертифікація з широкого діапазону температур

Щоб забезпечити найбільш підходящий вбудований комп'ютер для вимог додатків, Cincoze вкладає багато ресурсів у свій центр досліджень і розробок, створюючи кілька різних лабораторій, таких як електромагнітні лабораторії сумісності, сигналів, обладнання і температури. Температурна лабораторія гарантує, що вбудовані комп'ютери Cincoze можуть підтримувати стабільну і безперебійну роботу при виконанні багатозадачних операцій при температурах від -40°C до 70°C. Вбудовані комп'ютери Cincoze також відповідають наступним стандартам для відповідності вимогам сертифікації для конкретних програм:

ПопереднійCincoze DV-1000 відіграє ключову роль у профілактичному обслуговуванні
НаступнийКомп'ютер Cincoze GOLD Series Edge GPU – ядро AIoT