Публікації

Відмінності застосування промислових корпусів та промислових комп'ютерів

Наш практичний досвід демонструє що у покупців ще інколи зберігається стереотип наче стієчний корпус 4U виробництва Advantech чи іншого виробника аналогічного товару автоматично перетворює рядовий комп’ютер на промисловий. Забуваючи що всередині материнська плата звичайного офісного комп’ютера, поряд встановлений 12-сантиметровий безшумний вентилятор та радіатор вагою в 0.5 кг.

Некомпетентні або недоброчесні продавці просувають такі корпуси наділяючи їх надзвичайними властивостями - функціонуванням в арктичний мороз, пустельну спеку, а також - відмінну й безперебійну роботу в брудному середовищі протягом 15-20 років без проблем і технічного обслуговування.

Звісно, промислові комп’ютери й були створені саме для роботи в таких умовах. Проте наявність фільтра від пилу на передній панелі стієчного корпусу жодним чином не робить ваш комп’ютер промисловим.

Лише один фільтр не здатен захистити компоненти всередині корпуса від дрібнодисперсного цементного або графітового пилу за 100% вологості. Такий фільтр просто дозволить збільшити інтервали між профілактичним обслуговуванням обладнання.

Тому це погана новина для тих, хто планує залучати звичайний ПК у промисловому стієчному корпусі для роботи на розчинному вузлі або автомобільному кунгу.

Бо вирішуючи проблему проникнення пилу всередину корпусу, ви отримуєте багато інших які зрештою можуть зробити ваш комп’ютер непридатним до використання.

Як правило у стієчному корпусі один чи два вентилятори і ще один у блоці живлення. В цьому випадку навіть якщо вони “правильні”, на кулькопідшипниках, то і вони все одно не люблять пилу.

Тож якщо ви не будете чистити ваш фільтр хоча б раз на пів року (а краще щомісяця) невдовзі він перестане пропускати крізь себе повітря, яке так необхідне для охолодження компонентів комп’ютера.

Відмінність компонентів офісного комп’ютера у тому, що вони переважно розраховані на “тепличні” умови використання – з 9 до 18, субота/неділя вихідний і навколишнє середовище в комфортній температурі від 18 до 24 градусів Цельсія.

Але цю проблему можна вирішити - достатньо замінити офісні компоненти всередині комп’ютера на промислові - спеціальну материнську плату, радіатор з високоефективною турбіною для процесора, встановити пам’ять та твердотільний накопичувач з промисловим температурним діапазоном від -40 до +80 градусів Цельсія.

Це рішення спрацює, що особливо важливо для відповідальних задач на промислових об’єктах де будь-яка відмова обладнання може призвести до техногенної катастрофи. Проте вартість такого рішення зросте у 3-5 разів.

Насправді якщо відкинути випадки коли стієчний корпус дійсно необхідний згідно з технічними умовами об’єкта (необхідність встановлення плат розширення, планова модернізація через визначений час, збереження конструктивної сумісності), замовляти саме стієчний корпус - немає потреби і частіше за все незапланована потенційна модернізація так і залишається нереалізованою.

Комп’ютери, зібрані за принципом “промисловий корпус + офісні комплектуючі” це потенційно ризикове рішення. Адже переплативши за корпус - економлять на інших складниках і одного разу, в найбільш критичний момент, така система вийде з ладу, залишивши оператора бурової установки, диспетчера чи технолога без даних, від яких залежить якість товару чи життєво важливий процес на виробництві.

Наше рішення просте як і усе геніальне!

Обирайте готові вбудовані промислові комп’ютери.

Варіативність пропозиції просто вражає - безшумні ПК з пасивним (безвентиляторним) охолодженням, з широким набором інтерфейсів – послідовних портів, відео, аудіо, USB та інше; з робочим діапазоном температур від -40 до +70 градусів Цельсія; з меншим споживанням енергії, вартістю чи експлуатаційними витратами.

Наш досвід показує що вибір вбудованих промислових комп’ютерів дозволяє створити надійні промислові системи з різноманітними характеристиками, знизити виробничі ризики та витрати, а також підвищити віддачу від впровадження.

І все це без збільшення бюджету рішення.

Просто і елегантно.

Але якщо вам все-таки потрібні саме стієчні корпуси - у нас також є що вам запропонувати!

ПопереднійAdvantech ARK-3534: високопродуктивний, багатофункціональний ПК для застосування в коботах та напівпровідниковому обладнанні
НаступнийICR-2734 Libratum приходить на зміну LR77 v2 Libratum.