Дезінфекція приміщень за допомогою роботів

Дезінфекція приміщень за допомогою роботів

Wistron представляє робота для УФ-дезінфекції, що працює на основі системи логічного виводу штучного інтелекту (ШІ) Advantech, який призначений для заміни людей при дезінфекції, зниження ризику зараження за збереження безпеки навколишнього середовища.

При пандемії COVID-19 такі процедури як носіння масок, перевірка температури тіла та миття рук стали новою нормою нашого повсякденного життя. Щоб перемогти всюдисущого, але невидимого ворога, крім дотримання особистої гігієни, часта дезінфекція навколишнього середовища також необхідна для усунення загрози вірусу.

Керівник відділу досліджень та розробок у галузі робототехніки та штучного інтелекту компанії Wistron Шу-І Лінь вважає, що задіяти людей для дезінфекції – вкрай небезпечно, особливо в областях з високим рівнем ризику, де найменша помилка людини може призвести до поширення інфекції та навіть до спалаху епідемії. Замінивши людей роботами, можна значно знизити ризик зараження та ефективно підтримувати безпечне середовище.

Тому компанія Wistron розробила робота для дезінфекції ультрафіолетом ML-100+AU-1, який не лише заощадить робочу силу, а й забезпечить повну дезінфекцію об'єктів. Цей продукт складається з двох частин, верхня частина оснащена ультрафіолетовими лампами для дезінфекції, а нижня частина є автономним роботом зі штучним інтелектом.

Планування маршрутів за допомогою ШІ, дружній інтерфейс, автономна дезінфекція

Цей робот автономний, з електродвигуном, здатний вільно орієнтуватися і переміщатися робочим майданчиком із попередньо завантаженою картою, не вимагаючи жодних шляхів. Вбудований штучний інтелект здатний наперед визначити оптимальний шлях, щоб уникнути перешкод. Коли робот виявляє рухомі об'єкти поблизу, він автоматично вимикає ультрафіолетове світло і подає звуковий сигнал, попереджаючи будь-яку людину, яка випадково вторглася на робочий майданчик.

Розроблене на основі веб-технологій, програмне забезпечення дозволяє користувачам здійснювати бездротове керування та моніторинг робота УФ-дезінфекції за допомогою мобільного телефону, планшета чи комп'ютера. Воно також пропонує функцію налаштування "гарячих точок" очищення у місцях великого скупчення людей. "Інтерфейс програмного забезпечення розроблений таким чином, щоб бути надзвичайно зручним для користувачів, допомагаючи їм швидко запустити процес дезінфекції", - наголосив Шу-І Лінь. "Не потрібно встановлювати додаткові APP або розбиратися зі складними конфігураціями. Для завершення налаштування достатньо декількох простих кліків"

Робот УФ-дезінфекції повністю автономний. Після планування завдань через веб-інтерфейс робот автоматично активується у призначений час та повертається у вихідне положення після завершення завдання, не вимагаючи втручання людини протягом усього процесу. Якщо у робота закінчується заряд батареї, він автоматично пристикується до зарядної станції, а після зарядки відновить виконання незакінченої задачі.

Ця модель вже активно дезінфікує декілька об'єктів Wistron, включаючи завод з виробництва SMT у Хсін-Чу, гуртожиток для співробітників у районі Шуансі та офіс у районі Січжі. Хоча для дезінфекції поверхні за допомогою ультрафіолетового світла потрібно всього 30 секунд, компанія Wintron встановила найвищий стандарт, витративши 7 хвилин на прибирання площі 4 м2 (2 метри х 2 метри) для досягнення повної дезінфекції. Шу-І Лінь пояснив, що робот може дезінфікувати кожен куточок, обертаючись сам і не залишаючи "сліпих зон".

Системна діаграма

Система ШІ з потужними обчислювальними можливостями та стабільною якістю

Найважливішим компонентом робота для УФ-дезінфекції є його промисловий ПК. Після ретельного відбору компанія Wistron вирішила використовувати систему штучного інтелекту Advantech MIC-710AILX з бездротовим модулем EWM-W189H02E як основу.

За словами Wistron, щоб робот для УФ-дезінфекції міг переміщатися у будь-якому середовищі, його розмір мав бути надзвичайно компактним (довжина, ширина та висота повинні бути меншими за 60 см). На щастя, MIC-710AILX - це найменша безвентиляторна платформа штучного інтелекту, представлена на ринку з розмірами (85 x 118 x 45 мм), що є найбільш ідеальним рішенням в обмеженому просторі.

Крім того, при своєму компактному розмірі MIC-710AILX також має потужні обчислювальні можливості. З платформою Nvidia Jetson Xavier NX, робот оснащений декількома датчиками та виконує глибоке навчання ШІ для планування шляхів та обходу перешкод, він завжди може працювати безперебійно, усуваючи будь-які системні збої чи затримки обробки, які часто спостерігаються у традиційних промислових ПК.

Що стосується розширюваності, MIC-710AILX підтримує різні інтерфейси вводу/виводу, щоб користувачі могли модернізувати пристрій залежно від потреб. У цьому випадку було встановлено бездротовий модуль EWM-W189H02E через mini PCIe, модуль також був сертифікований у кількох країнах на відповідність нормативним вимогам, що допомогло компанії Wistron уникнути додаткових зусиль із сертифікації робота та отримати переваги при продажу свого продукту за кордоном.

"Система логічного висновку ШІ, створена Advantech, не тільки пройшла наш стрес-тест роботи протягом цілого тижня, але з моменту її розгортання не було жодного збою системи, втрати сигналу або втрати даних", - сказав Шу-І Лінь. «Якість дуже стабільна, що робить її надзвичайно надійною».

ПопереднійРішення зі Штучним інтелектом для екологічної програми
НаступнийКонтроль дефектів системою ШІ під час виробництва скла