Система візуалізації для аеропорту

Система візуалізації для аеропорту

Вступ

Повітряний транспорт - важливий та один з найшвидших видів транспорту, який використовується для особистих цілей, туризму та ділових візитів по всьому світові. Проте, оскільки мільони пасажирів щоденно користуються аеропортами, безпека та охорона стали складною проблемою. Більш того, через пандемію COVID-19 здоров'я та гігієна пасажирів є важливими факторами в роботі ефективної транспортної системи аеропорта. Тому нові правила охорони здоров'я та безпеки вимагали від аеропортів розробки розумних та ефективних технологічних рішень для підвищення безпеки пасажирів та працівників.

Прикладом таких рішень є система відеоспостереження аеропортів, яка за допомогою камер проводить автоматизовані цифрові перевірки. В умовах пандемії COVID-19 такі рішення ШІ (Штучного інтелекту), як автоматизований моніторинг натовпу та соціального дистанціювання можуть покращити здоров'я та безпеку населення.

Більшість служб безпеки відеонагляду за об'єктами підключені до дашборду охорони аеропорту. Це дозволяє ефективно контролювати ситуацію в реальному часі.

Однак деякі регіони й місцева влада, наприклад, європейські, забороняють використання відеозаписів з камер спостереження. Такі рішення впливають на норми охорони здоров'я та безпеки, а також знижують ефективність системи безпеки з моніторингу активів.

Вирішенням цієї проблеми була інтелектуальна система спостереження, яка надає корисні відомості з відеоданих для управління аеропортом, але при цьому анонімізує їх в режимі реального часу. Розробка та впровадження таких рішень сприятиме дотриманню норм охорони здоров'я та безпеки, зниженню витрат та підвищенню якості обслуговування в аеропортах по всьому світу.

Системні вимоги

В рамках проекту була розроблена концепція інтелектуального технологічного рішення для BrainCreators та Bosch Energy & Building Solutions.

BrainCreators - це компанія, що займається розробкою програмного забезпечення для штучного інтелекту. Вона створює та постачає цифрових інспекторів, які виконують візуальні перевірки швидше й послідовніше, усуваючи "вузькі місця" в основних процесах за рахунок автоматизації повторюваних задач. Крім того, у BrainCreators є платформа BrainMatter, яка використовується для навчання та застосування цифрових інспекторів в якості хмарних чи локальних рішень під ключ.

BrainCreators також є одним зі стратегічних партнерів Advantech по екосистемі.

Крім того, як частина відомої компанії Bosch, Bosch Energy & Building Solutions пропонує рішення в області безпеки та захисту з фокусуванням на диспетчерські пункти. Bosch Energy & Building Solutions також надає підключені та інтегровані рішення, які роблять будівлі більш безпечними, зручними та ефективними.

На тлі пандемії COVID-19 та її негативного впливу на повітряний транспорт в усьому світі, компанії BrainCreators та Bosch Energy & Building Solutions шукали нові методи реформування з використанням вже існуючих систем відеоспостереження в аеропортах для автоматизації цифрового візуального контролю, моніторинга активів в режимі реального часу, автоматизованого моніторинга натовпу та соціального дистанціювання навколо аеропортів.

Основні вимоги були наступні:

  • Сучасне обладнання для передового програмного забезпечення ШІ
  • Рентабельність
  • Покращення якості обслуговування
  • Відповідність європейським нормам
  • Можливість забезпечення інтеграції для великих об'єктів та аеропортів

Опис системи

Інтелектуальне рішення представляє собою компактну безвентиляторну систему MIC-770 від Advantech з процесором Intel® Core™ I 8-го покоління.

Спочатку дані оброблялись в центрі обробки даних BrainCreators, який згодом був розгорнутий на Advantech MIC-770 з картою NVIDIA Tesla T4 Inference. Таким чином дані, зібрані системою управління відео (VMS), можуть бути проаналізовані, оброблені та анонімізовані в режимі реального часу, гарантуючи, що персонал аеропорту може використовувати анонімні кадри для управління активами та операціями.

Варто відмітити, що використання декількох карт NVIDIA Tesla T4 Inference забезпечує масштабованість на декількох платформах.

Додаткова перевага цієї системи спостереження з анонімізацією в тому, що вона дозволяє створення цифрового двійника, що підвищує універсальність для широкого спектру додатків. Ці додатки також містять моніторинг активів, точне відстежування, лічильник людей, виявлення масок, пошук та виявлення багажу без нагляду в цілях безпеки. Це також економить видатки на персонал, витрати на сканування основних засобів (наприклад, світильників, сміттєвих баків, спринклерних установок) та дозволяє ефективно використовувати послуги третіх осіб (наприклад, клінингові компанії).

Системна діаграма

Чому Advantech

Оскільки мільони пасажирів щоденно користуються аеропортами під час пандемії COVID-19, здоров'я та безпека пасажирів стали важливішим і головним пріоритетом в аеропортах по всьому світі. Це призвело до розробки інтелектуальних технологічних рішень для підвищення безпеки пасажирів та робітників аеропорту, а також до значного зниження витрат для керівництва аеропорту.

В результаті, розвинені технології IPC та Edge AI компанії Advantech забезпечили BrainCreators та Bosch Energy & Building Solutions основу для розробки концептуального рішення, що включає інтелектуальну систему відеоспостереження з можливістю анонімізації даних в режимі реального часу для оперативного управління аеропортом.

Це рішення використовує існуючи системи камер відеоспостереження для автоматизації цифрових візуальних перевірок, таких як моніторинг активів в режимі реального часу, автоматизований моніторинг натовпу та соціального дистанціювання, що відповідає діючому Загальному положенню про захист даних (GDPR) уряду ЄС.

Крім того, заснована на передових технологіях Advantech, інтелектуальна система спостереження масштабується на різноманітних платформах, дозволяє отримати корисні відомості з відеоданих, є економічною та ефективною, а також покращує якість обслуговування в аеропортах по всьому світу.

ПопереднійСистема відеоспостереження та виявлення аварійних ситуацій на станціях
НаступнийСистема промислового відеомоніторингу для проекту вуглехімічної переробки