Система відеоспостереження та виявлення аварійних ситуацій на станціях

Система відеоспостереження та виявлення аварійних ситуацій на станціях

Вступ

Безпека пасажирів на залізничних станціях і платформах має першочергове значення. Зараз на станціях встановлено безліч камер для спостереження за пасажирами, забезпечення безпеки і охорони прилеглих територій. При виникненні надзвичайної ситуації, оператори станції можуть негайно виявити аварійну ситуацію і без зволікання усунути її.

Традиційні системи відеоспостереження використовують відеотехнології для автоматичного виявлення подій на платформі і станції. Однак такі системи безпеки сильно програють через низьку якість відео і недостатньо точну аналітику. Більш того, в операторів йде дуже багато часу і сил на розпізнавання та підтвердження помилкових тривог. Використовуючи системи зі штучним інтелектом (ШІ), можна легко відстежувати людський потік, а більшість хибних тривог можна визначити і виключити з даних. Нові системи дозволяють значно підвищити можливість виявлення аварійних ситуацій і забезпечити безпеку пасажирів.

Системні вимоги

Стандартні залізничні станції потребують декілька камер, щоб покрити весь простір уздовж платформи. Для цього кожна камера здійснює спостереження у власній встановленій зоні моніторингу, для запобігання потраплянню сторонніх об'єктів на колії. Система повинна обробляти дані з декількох камер та відрізняти людей від неживих предметів, використовуючи методи глибокого навчання штучного інтелекту. Уздовж платформи розміщені елементи системи периферійних обчислень на базі вбудованих ПК з інтегрованими потужними графічними картами. Вони стали ядром системи ШІ по виявленню подій.

Окрім системи виявлення інцидентів на платформі, всі камери на залізничній станції контролюються системою штучного інтелекту в центральній диспетчерській. Якщо аварія відбувається в зоні, що охороняється, персонал має можливість швидко відреагувати на ситуацію. Щоб реагувати оперативно, системі необхідно запускати аварійні повідомлення, які інформує персонал станції і навіть машиністів поїздів. Система також повинна управляти суміжними системами, такими як залізнична сигналізація і попереджувальна сигналізація з оголошеннями, щоб вся станція була поінформована про інцидент. Очікується, що система безпеки знизить навантаження на співробітників станції, оскільки наразі існує нестача персоналу, але це не повинно відбиватися на безпеці пасажирів.

Про реалізацію проекта

Щоб впорається з недоліками звичайних систем відеоаналітики використовується ШІ і механізми глибинного навчання, які дозволяють не тільки помітити сторонні об'єкти, але і точно ідентифікувати їх. Перевагою периферійной системи штучного інтелекту, є використання потужної відеокарти NVIDIA GPU для виконання виводу даних, для яких потрібна висока обчислювальна потужність. Таким чином, MIC-7700 використовує захоплення чотирьох відеопотоків з чотирьох IP-камер і розпізнає об'єкти на основі логічних обчислень системи штучного інтелекту. MIC-7700 підтримує установку відеокарт NVIDIA різної продуктивності. Завдяки цьому залізничні оператори можуть кожного разу обирати той комплект, який підходить їм для вирішення конкретного завдання.

У центральній диспетчерській сервер штучного інтелекту контролює всі камери на станції. Для обробки всього цього масиву даних в сервер було встановлено декілька графічних карт NVIDIA.

4U сервер серії SKY-6400 підтримує до 6 карт NVIDIA GPU, в тому числі 4 карти PCIe x16 з двома деками, 1 карту PCIe x8 і 1 карту PCIe x4, які використовуються для інтенсивної обробки глибокого навчання ШI. При використанні відеокарт завжди виникають проблеми з температурою, тому сервери серії SKY-6000 мають промисловий дизайн і сертифіковані NVQual, щоб гарантувати продуктивність обчислень ШI. Рішення надало високонадійну систему відеоспостереження ШI для безпеки пасажирів і залізничних станцій.

Ключові особливості

  • Повний спектр продуктів від сервера ШІ до комплексного рішення для системи ШІ.
  • Інноваційна система штучного інтелекту розширює можливості обчислень із мінімальними зусиллями по розгортанню.
  • Глибоке вивчення обчислювального середовища в бекенді дозволяє автоматично адаптувтаи управління світлофорами.

Чому Advantech?

Для здійснення відеоспостереження на залізничній станції в режимі реального часу, компанія Advantech запропонувала комплексне рішення з використання систем штучного інтелекту, що відповідає всім вимогам до застосування. Багатий асортимент продукції систем штучного інтелекту дозволяє клієнтам легко розробляти свої передові рішення. Стієчний сервер SKY-6400, що пройшов сертифікацію NVQual і компактний безвентиляторний ПК MIC-7700 забезпечують обчислювальні потужності достатні для роботи ШІ і володіють можливістю масштабування, підтримуючи установку декількох графічних плат в один обчислювальний блок.

ПопереднійРішення для системи відеоспостереження для урядової будівлі в Індії
НаступнийСистема візуалізації для аеропорту