Система аналізу зображень у виробництві

Система аналізу зображень у виробництві

Вимірювання робочого часу та оптимізація виробництва

Система контролю людського фактора зі Штучним інтелектом (ШІ) розроблена спільними зусиллями PowerArena та Advantech записує на камери дії робочих, а потім аналізує зображення і відео. Це допомагає підприємствам виявляти проблемні місця та підвищувати ефективність виробництва.

PowerArena спеціалізується на аналізі зображень для додатків ШІ. Співзасновник PowerArena Кен Лоу вважає, що, не дивлячись на розвиток "Індустрії 4.0", більшість компаній все ще прагнуть покращувати саме обладнання, а інформація про людський фактор часто ігнорується, оскільки її складно зібрати та оцінити. І проблеми пов'язані з людським фактором залишаються без вирішення.

Сучасні виробники сильно залежать від людської праці, адже роботи-маніпулятори та обладнання для автоматизації все ще не можуть замінити людину там, де потрібна висока спритність рук.

А призначення відповідальної особи для контролю та спостереження за робітниками з метою збору даних недоцільне, оскільки на великих виробництвах із великою кількістю співробітників реалізація цього процесу буде складна та малопродуктивна.

PowerArena розробила набір програмного забезпечення (ПЗ) зі штучним інтелектом для вимірювання робочого часу та оптимізації виробництва. Воно "обробляє" інформацію про людський фактор за допомогою технологій розпізнавання та аналізу зображень, взявши в якості прикладів п'ять найбільших світових ливарних підприємств.

Завдяки цьому ПЗ підприємство-замовник всього за два місяці на 5% збільшило показник вироблених одиниць продукції на годину.

Більше інформації - більше ефективності.

Система аналізу інформації про людський фактор від PowerArena значно підвищує ефективність виробництва.

В минулому секундоміри та паперові записи давали лише приблизне уявлення про стан виробництва. Гарольд Ченг, регіональний менеджер з продажів в Тайвані компанії PowerArena, констатує, що "за допомогою програмного забезпечення ШІ ми можемо в будь-який час провести більш детальний аналіз виробничого процесу, та, таким чином, віднайти конкретне рішення для подолання проблеми заводу".

В 2019 році PowerArena отримала замовлення на систему штучного інтелекту для заводу в Шеньчжені. Спочатку випробовування проводилось на виробничій лінії, що складається з 16 робочих станцій. PowerArena встановили камери на кожній такій станції. Отримані в результаті дані послужили важливою довідковою інформацією для управління виробничими лініями та оптимізації робочих процесів.

Оскільки система ШІ мала коефіцієнт розпізнавання зображень понад 90%, вона вирахувала час робочого циклу кожного робітника та склала графік Парето для подальшого виявлення "критичних" місць на виробництві.

У випадку відхилення об'єму виробництва система видавала попередження електронною поштою в режимі реального часу. Крім того, протягом шести місяців вона отримувала доступ до графічних даних та інтегрувала їх з існуючими системами, в тому числі MES, EPR та SFCS.

Якщо ж проблема виникала в партії виробів інженери легко знаходили на зображеннях джерело проблеми згідно з серійним номером замовлення.

Кен Лоу додає: «Ливарний завод звернувся до декількох компаній-розробників ПЗ із проханням створити систему ШІ для їх заводів в різних країнах. Але лише система ШІ, створена PowerArena, змогла насправді виявити проблему та підвищити ефективність виробництва. Більш того, збільшення кількості виробленої продукції на 5% - це просто статистичний результат, досягнутий протягом перших двох місяців після впровадження. За умови безперервного навчання системи ШІ та покращення виробничого процесу цей показник також буде зростати».

В результаті ливарний завод вирішив використовувати систему штучного інтелекту PowerArena в більшому масштабі. Компанія не тільки відтворила систему та застосувала її на всіх своїх заводах в різних провінціях та містах Китаю, але також поступово впровадила систему на інші підприємства по всій Азії.

Ефективна техпідтримка та широкий вибір стабільних продуктів.

Що стосується апаратного забезпечення, PowerArena обрала три продукти Advantech для своєї системи збору даних: систему логічного виводу ШІ MIC-730AI, сервери с графічними процесорами SKY-6400 4U та SKY-6200 2U.

MIC-730AI відповідав за збір даних у вигляді зображень. Два інших сервери серії SKY відповідали за логічні обчислення, інтеграцію, відображення та аналіз даних. Завдяки збільшенню обчислювальної ефективності графічного процесора користувачі змогли провести самооптимізацію та навчання штучного інтелекту.

Серед причин вибору продукції Advantech Гарольд Ченг виділив стабільність та повноту продукту. Він заявив, що "обладнання, яке використовується на заводі, має бути довговічним і це є однією з переваг продукції Advantech. Крім того, додаток варіюється від заводу до заводу, що також вимагає апаратних засобів. Незалежно від того - стандартний це додаток загального призначення чи додаток орієнтований на периферійні обчислення, Advantech пропонує відповідні продукти. Це дозволяє нам значно скоротити час вибору оптимального обладнання для додатка".

Гарольд Ченг додає, що велика перевага Advantech це потужна технічна підтримка - "PowerArena спеціалізується на розробці програмного забезпечення ШІ, а обладнання і розвинена мережа - головний козир Advantech, який забезпечує своєчасну технічну підтримку".

Він навів наочний приклад, щоб розвити свою точку зору: «Деякі проблеми, пов'язані з використанням ПЗ, виникли у наших клієнтів за кордоном, але Advantech вирішила їх протягом тижня».

Виробничий процес та час виробництва тісно пов'язані з прибутковістю та конкурентоздатністю в обробній промисловості.

В минулому, коли не було інших альтернатив, фабрики використовували тільки застарілі методи для вимірювання робочого часу та виявлення "критичних" місць на виробництві, які були не зручними та недостатньо ефективними.

Завдяки системі обробки даних про людський фактор, спільно розробленій PowerArena та Advantech, всі ці виснажливі завдання можуть бути ефективно вирішені за допомогою ШІ.

ПопереднійФабрика печива оснащена Штучним Інтелектом
НаступнийСистема ШІ автоматично розпізнає пішоходів та транспортні засоби