Модернізація насосної станції університету системою SCADA

Модернізація насосної станції університету системою SCADA

Вступ

Суть проекту полягала у модернізації системи управління пересувної насосної станції в Університеті ОАЕ. Ця споруда скидає воду через систему розподілу води до різних місць на території університетського містечка. Система SCADA відстежує насосну станцію та керує нею за допомогою спеціального налаштування програмованого логічного контролера (ПЛК) та модулів вводу/виводу, які взаємодіють з польовими пристроями та обладнанням.

ETEK FZE, партнер Advantech отримав цей проект, в тому числі постачання, тестування та введення в експлуатацію всіх систем з використанням продуктів та рішень Advantech. ETEK — постачальник технологій та інтегрованих рішень в ОАЕ, який надає повний спектр продуктів, послуг та підтримки клієнтам у країнах Перської затоки та Леванті. Вони надають промислові програми, рішення для автоматизації та бізнес-додатків, орієнтовані на водопостачання, комунальні послуги, а також рішення промислової автоматизації IFMS, MES/MIS та ринки інфраструктури.

Системні вимоги

Насоси станції призначені для забору води із резервуару на території насосної станції Університету ОАЕ та перекачування води в систему розподілу води для задоволення потреб у воді різних об'єктів на території кампусу Університету. Потрібна була система, яка могла б перекачувати воду з резервуара насосної станції в розподільчу систему. Джерелом води є магістральний водопровід. Тиск у водопровідній мережі використовувався як основний параметр управління для визначення того, коли ПЛК повинен запускати та зупиняти насоси.

Опис системи

Насосна станція складається з п'яти насосів, призначення яких залежить від їх відповідних уставок тиску пуску та зупинки. У водосховище надходить сира вода із магістрального трубопроводу, звідти вода перекачується до розподільчої системи. Насосна станція складається з наступного обладнання: 5 х насосів, 2 х жокей-насоса, 16 х клапанів з механічним приводом, 2 х датчиків рівня, 2 х витратомірів (на вході та виході) та 1 х датчика тиску. Резервуарний парк складається із шести резервуарів, розташованих у трьох віддалених районах на території університетського містечка. Рівні в резервуарах та впускні клапани в резервуари контролюються встановленими на місці RTU.

У старій системі два резервні ПЛК серії 90-70 від GE (гарячий - резервний) обмінювалися даними з віддаленим вводом/виводом Versamax через резервну шину Genius. Стара система ПЛК контролювала рівні резервуарів, витрату та тиск. Крім того, був ще один головний ПЛК серії 90-30, який поєднувався з двома віддаленими RTU на об'єкті. Існуючі застарілі ПЛК та SCADA системи GE були повністю замінені на SCADA/PLC системи Advantech.

Були встановлені такі продукти Advantech: APAX-5620KW Intel XScale PXA270 як ПЛК APAX-5017 з 12-канальним аналоговим входом, APAX-5028-AE з 8-канальним аналоговим виходом, APAX-5040-AE з 24-канальним цифровим входом APAX-5046-AE із 24-канальним цифровим виходом. Модулі штучного інтелекту використовувалися для керування насосом та збору інформації з нього. Потім дані передавалися бездротовою мережею в центр управління за допомогою маршрутизатора Advantech SmartFLEX SR3030. Для керування потоком даних у режимі реального часу та налаштування насосних станцій з будь-якого місця система Advantech WebAccess/SCADA була встановлена ​​на робочій станції Advantech IPC-7130L у центральній диспетчерській.

Є безліч переваг WebAccess перед існуючими системами SCADA, наприклад, наявність централізованої системи, що дозволяє переглядати, контролювати та налаштовувати будь-який із насосів віддалено через Інтранет або Інтернет з будь-якого веб-браузера та мобільного пристрою. Витрати на обслуговування значно знижуються завдяки наданню необмеженої кількості клієнтів, тому немає обмежень на кількість користувачів або пристроїв, які можуть отримати доступ до системи, що полегшує доступ до системи нових співробітників без необхідності додаткових закупівель.

Висновок

Використовуючи рішення Advantech, компанія ETEK легко розробила систему, яка стала більш ефективною, ніж попередня. При значно менших витратах на експлуатацію та технічне обслуговування це комплексне рішення дозволяє інженерам отримати доступ до всіх насосів системи з центрального диспетчерського університету. Обладнання Advantech не тільки легко встановлювати та обслуговувати, але й за допомогою рішення WebAccess SCADA від Advantech ним можна повністю керувати з будь-якого місця. Завдяки сотням встановлених драйверів для пристроїв сторонніх виробників можливості WebAccess для управління застарілими системами не мають аналогів.

ПопереднійМашинний зір для автоматизованого контроля в інтелектуальному виробництві
НаступнийЦифровізація шинного заводу за допомогою бездротового зв'язку