Моніторинг нафтових свердловин в реальному масштабі часу з iRTU

Моніторинг нафтових свердловин в реальному масштабі часу з iRTU

На тлі бурхливого розвитку інформаційних технологій широку популярність в бізнесі і на виробництві отримали обчислювальні, управлінські та мережеві комунікаційні технології. Так, наприклад, при експлуатації нафтових і газових родовищ стало можливим використовувати глобальну систему дистанційного моніторингу, щоб контролювати ефективність нафтогазового видобутку, а також стан роботи обладнання і датчиків.

Можливості мережі:

  • Моніторинг температури нафти і "рукава", тиску нафти, швидкості потоку і інших параметрів насосного агрегату; а також зчитування і збереження в базі інформації індикатора. Крім того, Zigbee і інші протоколи передачі даних дозволяють підлючитись до бездротових датчиків в польових умовах (в тому числі до датчиків температури і тиску).
  • Простота установки і обслуговування. Легке регулювання системи для різних гирл свердловин.
  • Показання датчиків периферійного обладнання спільно зі статистикою по видобутку нафти дозволяють оцінити ефективність роботи свердловинного обладнаянн. Після первинної обробки дані відправляються в SCADA (ПО верхнього рівня).
  • Події мають власну шкалу часу, яка забезпечує основу для подальшого аналізу і удосконалення.
  • Дистанційні контроль стану системи і оновлення функцій програмного забезпечення.

Опис системи

Використання відкритої системної архітектури пристрою ADAM-3600 передбачає два типи бездротового зв'язку (3G і Zigbee) для збору даних бездротових датчиків в польових умовах і віддаленого зв'язку з хмарою. ADAM - 3600 спеціально розроблений для установки в шафу автоматики: клемні колодки знаходяться зверху і знизу пристрою, на передній панелі є позначення і індикатори, які можна використовувати для визначення стану і виявлення несправностей. Між вузлами можуть бути встановлені чотири невеликих слота розширення для різних потреб. Внутрішня відкрита архітектура ADAM-3600 проста у програмуванні та обслуговуванні, клієнти можуть обробляти дані в RTU, а також віддалено здійснювати аналіз великого обсягу даних. ADAM-3600 включає в себе ПО iRTU Studio, завдяки чому можна віддалено налаштовувати і оновлювати систему, що значно скорочує трудові та матеріальні витрати.

Склад проекту

  • ADAM-3600-C2G: бездротової інтелектуальний віддалений термінал вводу/виводу: 8AI / 8DI / 4DO / 4-Slot Expansion Wireless Intelligent RTU
  • Advantech WebAccess: SCADA система браузерного типу
  • IPC 610H: промисловий ПК з LED – індикацієй на передній панелі.
  • Периферійне устаткування: пьезометр, витратометр, електромагнітний клапан, датчик температури, рівнемір е / м типу, бездротовим обладнанням

Архітектура системи

ПопереднійАвтоматизація в енергетиці
НаступнийКомутатори Ethernet: збільшення цінності автоматичной системи моніторинга