Публікації

Рішення ОЕЕ і FEMS

Тема Індустрії 4.0 і [промислового] ​​інтернету речей на даний момент знаходиться на підйомі. Про можливості, які принесе нова технологія, не пише тільки лінивий, часто забуваючи який промисловий базис потрібен для впровадження подібних рішень. Але для споживачів (власників, менеджменту) важливіше показати можливості, які дає впровадження - економічні або іміджеві. Зниження витрат, конкурентна перевага в окремо взятій області, економія матеріалів і ресурсів, в результаті зниження собівартості і підвищення доходу є найсильнішим драйвером при мотивації впровадження нової технології.

Промислова автоматизація, традіційно закрита и консервативна среда, зазвічай базується на пропрієтарніх рішеннях невелікої кількості віробніків - Siemens, Schneider, Beckoff, ABB и т.п. Використання рішень "все в одному", централізоване управління, відсутність зовнішнього доступу и можливости для простого розширення функцій систем, особливо при роботі з комерційними лористувачами - цілком звична справа. Цей підхід очевидно має як свои переваги (стабільність, радійність, захист і т.п.), так і недоліки - неможлівість ефективного розвитку, невідповідність очікуванням користувачів, швидко застаріваюча інфраструктура і обмежена сумісність з новими рішеннями.

Промисловість 4.0 - Подход Компании Advantech

Сучасні рішення і концепції (Індустрія 4.0 - промисловий інтернет речей, кіберфізічні системи, цифрові двійники) сприяють поступовому розвитку систем промислової автоматизації в більш прогресивному ключі і зближенню операційних технологій (ОТ, рівень АСУ ТП) і інформаційних технологій (ІТ, верхній рівень, адміністративні системи , ERP і т.п.).

Промислові платформи IoT Advantech усувають розрив між OT та ІТ

Впровадження нових технологій для нових, що будуються і проектованих підприємств являє собою природний процес, який спирається на сучасне обладнання з відповідними можливостями для взаємодії на всіх рівнях. Вертикальна взаємодія компонентів систем передбачається вже на етапі проектування, закладаються відповідні комунікації і обирається обладнання з необхідними характеристиками.

Але для багатьох існуючих підприємств такого бути не може. Устаткування створювалося в ті часи, коли поняття connected просто не існувало. Однак ефективне управління, конкурентне середовище, зниження витрат вимагають сучасних можливостей як від нових підприємств, так і від створених багато років і десятиліття тому.

Часто на шляху до впровадження того чи іншого рішення коштують не технічні проблеми, а цілком людські - страх перед новими технологіями, недовіра, нерозуміння наслідків, невірна оцінка ризиків і т.п.

Готові платформи рішеннь Advantech – ефективність машин та механізмів (презентація на конференції з промислового інтернету речей)

Подолати подібні сумніви можна за допомогою невеликих, не надто витратних, але в той же час дуже наочних рішень. Системному інтегратору і замовнику дуже важливо розуміти, що швидше за все вони не перші стикаються з подібним завданням. Хтось колись це вже робив, і швидше за все, це рішення можна використовувати повторно. Дуже поширена помилка, що "ми зараз швидко напишемо і зберемо своє" яка загрожує невдачею, через недооцінку ризиків і труднощів впровадження. У підсумку, цілком ймовірно, постраждає замовник, системний інтегратор не доб'ється результату, бюджет буде витрачений і індустрія 4.0 з інтернетом речей будуть розглядатися як обман довірливих користувачів.

Звичайно, можна почати серйозний проект і запросити відомого і досвідченого системного інтегратора з великої п'ятірки промислової автоматизації - Siemens, Schneider, Beckoff, ABB і т.п. Але крім переваг і недоліків, які згадані на початку статті, є ще один дуже важливий момент - вартість початкового входу в проект. Мало хто з замовників готовий до подібного бюджету, та й системні інтегратори великої п'ятірки не зацікавлені в зниженні планки.

WISE-PaaS 3.0 від Advantech полегшує промислове спільне створення даних

Від системного інтегратора і раніше потрібна була компетенція у вигляді розуміння технологічного процесу або завдання замовника, проте уся низькорівнева робота з програмування, підбору обладнання та об'єднання цього в єдину систему вже зроблена.

На IIoT конференції в Києві 8 жовтня 2019 року компанія Advantech демонструвала два своїх рішення - OEE і FEMS, які входять в пакет iFactory SRP 2.0.

Цей пакет розроблений для автоматизації підприємств і включає в себе наступні готові рішення

  1. Industry 4.0 Situation Room Dashboard - інформаційна панель для ситуаційної кімнати підприємства.
  2. MES (Manufacturing Execution System) - система керування виробництвом.
  3. FEMS (Factory Energy Management System) - система контролю та керування енергоспоживання підприємства.
  4. OEE (Overall Equipment Effectiveness) - система оцінки використання обладнання.
  5. Preventive maintenance - Система попереджувального обслуговування підприємства.
  6. AI-Enabled VIsion - Системи машинного зору на основі штучного інтелекту.

Всі пакети можуть працювати як в загальній системі управління підприємством, досягаючи максимальної ефективності, так і незалежно. Поетапне тестування і впровадження дає можливість оцінити результати, вчасно скоригувати цілі і зберегти бюджет на запланованому рівні.

Готові платформи рішеннь Advantech – ефективність машин та механізмів (презентація на конференції з промислового інтернету речей)

Готові платформи рішеннь Advantech - смарт підприємства, енергетика (презентація на конференції з промислового інтернету речей )

Переваги Advantech WISE-PaaS і iFactory SRP лежать на поверхні - низький рівень входу (мінімальний бюджет) для системного інтегратора, немає необхідності в детальному і низькорівневому програмуванні, аналіз вирішених завдань і витрат у міру впровадження окремих компонентів.

Ознайомитись з WISE-PaaS та SRP можна на порталі Advantech. Доступні довідкові та навчальні матеріали, демонстраційні версії продуктів.

Ми також рекомендуємо прочитати:

Готове для використання бездротове рішення для IoT-додатків

Основні гравці IIoT - збірка акронімів

Введення в LoRa

ПопереднійСпільне створення майбутнього Промисловості 4.0
НаступнийВисокопродуктивні панельні ПК і термінали HMI від Winmate